ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Komerční banka

I když se obchoduje podle ukazatele P/BV s výraznou prémií vůči mediánu, nabízí nadprůměrnou rentabilitu vlastního kapitálu a na úrovni očekávaného P/E v roce 2012 (9,7) se dostává na medián. ČS potvrzuje doporučení Držet a zvyšuje roční cílovou cenu na 4 700 Kč, což nabízí růstový potenciál okolo 10 %.

ČEZ

Podle odhadů ČS se ČEZ podle ukazatele P/E 2010e a 2011e obchoduje s diskontem vůči mediánu. Současně nabízí nadprůměrný dividendový výnos a rentabilitu vlastního kapitálu.

Unipetrol

Zítra zveřejňuje své výsledky za 4. čtvrtletí. Již koncem ledna oznámil vybrané provozní údaje. Vzhledem k tomu, že se rafinérské marže mezičtvrtletně zvýšily a petrochemické naopak snížily za celkově sezónně nižších objemů, ČS očekává, že provozní zisk dosáhne 108 mil. Kč (4Q09 to bylo -260 mil. Kč).

Telefónica O2 ČR

Zveřejňuje své výsledky 18. února. ČS očekává meziroční pokles tržeb o 7,6 % především kvůli nižšímu příjmu z mobilního hovorného. Zisk by měl podle odhadu ČS meziročně klesnout o 33,4 % na 1,845 mld. Kč. Na druhou stranu by si společnost měla udržet vysoký dividendový výnos, dividenda za loňský rok dosáhne 40 Kč na akcii.

Fortuna

Vydala odhady klíčových ukazatelů hospodaření, které jak na úrovni objemu vybraných sázek, tak i výtěžku překonaly odhady ČS a potvrzují rostoucí výkonnost Fortuny. Podrobnější údaje o hospodaření za loňský rok budou zveřejněny 1. března.

VIG

Podle odhadů ČS je očekávané P/E v roce 2011 stále okolo dvanáctinásobku navzdory výraznému růstovému potenciálu v následujících letech vyplývajícímu z relativně nízké penetrace pojištění v regionu SVE vůči vyspělým trhům a pozici VIG v regionu. VIG je podle tržního podílu jedničkou v ČR, Rakousku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku.

Zdroj: Česká spořitelna