Zlato, stříbro: Není už pozdě naskočit do rozjetého vlaku? Půvabné analytičky vám poradí
|

Zlato, stříbro: Není už pozdě naskočit do rozjetého vlaku? Půvabné analytičky vám poradí

Zlato se dostalo v posledních dnech na historicky nejvyšší dolarové hodnoty. Také stříbro strmě roste. Je čas nakupovat, nebo se nemáme nechat oslepit třpytem vzácných kovů? Sympatická analytička, výrazná porfoliomanažerka a burzovní reportérka ze zpravodajské stanice Fox Business News nabízejí svá investiční doporučení.

Inflace Zlato Stříbro
Vývoj zlata a stříbra - roční graf

"Zlato láme rekordy, ale podívejme se spíše na stříbro, které má ke zlomení historických maxim ještě daleko," říká rozkošná burzovní analytička Sandra Smith ze zpravodajské stanice Fox Business News. "Stříbro se nyní obchoduje okolo 35 USD za unci a rekord byl skoro na 50 dolarech."

Podle Smithové se mohou investoři do "stříbrné horečky" jednoduše zapojit, a to například nákupem indexových fondů navázaných na stříbro, které ho fyzicky nakupují.

Otázkou však je, zda již zlato a stříbro přece jen nejsou příliš drahé a nejedná se o tzv. crowded trade, tedy investici, do které jsou nyní všichni obrazně řečeno namočení a hrozí, že z ní mohou rychle vystoupit, čímž vyvolají prudkou korekci.

Podle černovlásky Dani Hudges, portfoliomanažerky z investiční společnosti Divine Capital, je zlato crowded trade již velice dlouhou dobu. Mohou za to především obrovská likvidita na trhu a geopolitické napětí na Středním východě. "Zlato nabízí příležitost především pro zkušené krátkodobé investory. Z technického pohledu by ještě mohlo vylézt k laťce 1 500 USD," doplňuje Hudges, které se zdá, že je současná situace velmi podobná 80. létům, kdy se řešilo hodně politických a geopolitických témat a rostla inflace.

Sympatická reportérka Fox Business News Nicola Petallias říká, že investoři na Wall Street vidí prostor pro růst jak zlata, tak především stříbra, protože tyto vzácné kovy považují za dobrou ochranu před inflací.

Zdroj: fox business news