ECB zasedá, Fed varuje: Jak obchodovat zlato před zvýšením sazeb?
|

ECB zasedá, Fed varuje: Jak obchodovat zlato před zvýšením sazeb?

Zlato překonalo historický dolarový rekord, stříbro posiluje ještě výrazněji. Ceny drahých kovů rostou z několika důvodů - investoři je kupují jako zajištění proti inflaci, na trhu je spousta levných peněz, navíc je obecně vysoká poptávka po komoditách. ECB ovšem dnes jedná o nastavení základních úrokových sazeb. Jak obchodovat zlato v době možného utahování měnové politiky?

Úrokové sazby Zlato Fed Stříbro ECB
Zlaté slitky

Podle Phila Streibleho, stratéga ze společnosti Lind Waldock, jsou možná drahé kovy krátkodobě překoupené a dá se počítat s mírnou korekcí, dlouhodobě však v jejich růstu nestojí žádné podstatné překážky.

Musely by se zcela změnit fundamentální podmínky na trhu. Fed spekuluje o ukončení podpůrného programu někdy ve druhém pololetí letošního roku, ale víme, co předvedl, jakmile se trhy zakymácely loni v srpnu - první vlnu kvantitativního uvolňování vystřídala hned vzápětí druhá.

Navíc dnes zasedá ECB, která by mohla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu. Na základě toho euro v posledních týdnech posiluje vůči dolaru, v němž jsou globálně měřeny ceny zlata i stříbra.

Investoři by podle něj měli v tuto chvíli počkat na jakoukoli korekci na cenách drahých kovů a na jejím dně se snažit přikupovat pozice v těchto kovech.

Streible je přesvědčen, že klíčový bude až Trichetův komentář k rozhodnutí ECB, ale nevidí důvod, proč by měl výsledek jednání mít jakýkoli dopad na trh se zlatem.

Zdroj: thestreet.com