Týden na trzích podle burzovních grafů: Došel býkům dech?
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Došel býkům dech?

Celý trh padá dolů a zdá se. jako by byl spojený se stříbrem, ropou, zlatem a dalšími komoditami. Index S&P 500 se ve čtvrtek přiblížil k hladině 1 330, pod kterou se předminulý čtvrtek podíval, a odrazil se zpět. Odražení na začátku týdne bylo poměrně silné a vypadalo to, že býci znovu přebírají kontrolu. Následující pokles zpět náhled na situaci změnil spíše na možnou podporu růstu komodit než na opravdový býčí pohyb.

S&P 500 denní graf

S&P 500 - technická analýza

V každém případě je hladina 1 330 na indexu S&P 500 velmi důležitá a mohla by být demarkační býčí čarou. Uzavření pod ní by změnilo náhled pro další vývoj na medvědí. V horní oblasti je hladina odporu na 1 360 (úterní vysoká cena) a 1370 (maximální denní cena po zabití bin Ládina). Čtvrteční i páteční ceny se v tomto rozpětí držely a další vývoj ukáže, zde bude následovat obchodování v rozpětí, nebo brzy dojde k prolomení jedné z hladin.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Index volatility VIX začal v pondělí z nejvyšších hladin předminulého týdne klesat. Stále existuje možnost budování rostoucího trendu, ale ani v pátek, při pokračujícím propadu indexu S&P 500, se VIX nepřiblížil hodnotám z předminulého týdne.

Závěr: Situace se od minulého týdne nemění. Šanci mají býci i medvědi. Důležité hladiny jsou 1 330 a 1 360. Index S&P 500 se v pátek sice začal blížit ke spodní linii, nicméně pro další předpoklad vývoje je nutné čekat na proražení jedné z důležitých hladin.