Apokalypsa, konec světa & spol.: Nastal čas nakupovat akcie!
|

Apokalypsa, konec světa & spol.: Nastal čas nakupovat akcie!

Konec světa. Nakupujte zlato a zašijte peníze do matrací, blíží se finanční apokalypsa. Novinové titulky po celém světě straší investorskou obec. Proč jsou všichni tak pesimističtí? Vysoká nezaměstnanost, špatný nemovitostní trh, horší spotřebitelská důvěra, Řecko – to jsou hlavní faktory, které znepokojují nejen investory.

Krize Trhy Světové akcie Zisky

Odborníci ovšem na současné situaci vidí i pozitiva, firmám ve Spojených státech se totiž daří. Ano, situace na nemovitostním trhu se zdaleka neblíží uzdravení a americká ekonomika jako celek klopýtá. Pokud se však podíváme na ohodnocení amerických firem, zjistíme, že se pro investory v budoucnu naskýtá mnoho zajímavých příležitostí.

Podle průzkumů mezi investory opadla medvědí nálada. A to by mělo znamenat jedinou věc: Připravit ke startu, pozor, teď! Začíná investiční závod.

Index S&P 500 klesl od svých dubnových maxim o 7 procent, příležitost k nákupu jako hrom. Pokud sdílíte optimismus ohledně vývoje americké ekonomiky, zisků firem s expozicí na zahraničních trzích (především rozvojových) a podobně.

Aktuální vývoj indexu S&P 500 sledujte zde

Když se podíváme na předpokládaný roční výnos firem zahrnutých v indexu S&P 500 (98 USD), akcie se v současnosti obchodují 14,5násobku (P/E).

P/E v uplynulých 39 letech u S&P 500 Pro rok 2012 se předpokládá zvýšení výnosu S&P 500 o zhruba 14 dolarů – to znamená, že by se index mohl během několika měsíců podívat nad 1 400 bodů.

Goldman Sachs neztrácí optimismus. Rok 2012 bude růstový a S&P dosáhne na 1 500 bodů

Překvapily i některé přední americké firmy, které v minulém týdnu začaly zvyšovat své odhady na zisky a tržby pro druhou polovinu roku.

Zisky amerických společností přitom začaly překvapovat už v prvním čtvrtletí, které celkově dopadlo o 17 % lépe než v roce 2010.

Čeká americké akcie propad? Hraje se o hodně

Zdroj: Business Insider