IPO ČSOB nebude. Kdo vrátí na pražskou burzu objem obchodů?
|

IPO ČSOB nebude. Kdo vrátí na pražskou burzu objem obchodů?

Belgická společnost KBC Group potvrdila spekulace trhu, že neplánuje uvést menšinový podíl akcií ČSOB na burzu. Peníze na splacení vládního úvěru firma sežene jinde. Naděje mnoha investorů na zvýšení zájmu o české akcie v souvislosti s IPO velké tuzemské banky tak podle všeho vezmou zasvé. Objem obchodů na pražské burze přitom již několik let vytrvale klesá. Kdo může aktivitu obchodníků obnovit?

Akcie ČR ČSOB Objem obchodů Primární úpis akcií (IPO)
PX - objem obchodů vytrvale klesá

Nic zásadního se zatím neděje okolo akcií NWR, které měly být po zahrnutí do londýnských indexů FTSE hitem začátku léta.

Poslední nová akcie na pražské burze - Fortuna - zažila "zlaté časy" v době vrcholící krize okolo konkurenční Sazky. Akcie se důstojně etablovala na kurzovém lístku BCPP, ale záchranu zájmu o český trh od této emise čekat nelze.

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

Objem obchodů by mohl narůst u bankovních titulů, především u Erste, v závislosti na výsledcích zátěžových testů evropských bank.

Tradiční jednička pražské burzy - ČEZ - má sice neochvějnou pozici, pokud jde o vedení v objemu obchodů, i okolo českého energetického gigantu však aktivita mírně klesá.

Které již kotované akcie nebo nové tituly by podle vás přilákaly investory na pražskou burzu? Nebo je problém v nastavení podmínek vstupu na český kapitálový trh? Těšíme se na vaše názory.

Investiční web již před více než rokem jako první upozornil na nereálnost vstupu ČSOB na pražskou burzu