Anketa: Je čas přesunout peníze z investic do hotovosti?
|

Anketa: Je čas přesunout peníze z investic do hotovosti?

Současné poklesy na trzích a nejistý výhled pro následující dny způsobuje panické výprodeje. Investiční web se společně se serverem Kurzy.cz ptal investičních profíků, jestli není čas na přesunutí peněz z investic do hotovosti.

Hotovost

Michal Stupavský, portfoliomanažer, Conseq

Investoři by se měli držet konzistentní strategie, a ne ji měnit podle aktuálního investičního počasí.

Rostislav Rojčík, portfoliomanažer, ISČS

Přesouvat peníze z investic do hotovosti bych doporučil pouze investorům, kteří ji hodlají v nejbližší době nějak použít. I defenzivní produkty bývají výnosnější než hotovost v peněžence.

Boris Tomčiak, analytik, Colosseum

Podle našeho názoru není nutno přesouvat finanční prostředky do hotovosti. Důvodem je stále vysoká inflace. Myslíme si, že dlouhodobí investoři by raději měli diverzifikovat. Nekupovat jenom akcie a dluhopisy, ale třeba i komodity.

Michal Valentík, ČP INVEST

V současné době přicházejí na trh dva protichůdné signály. Prvním je zhoršující se makroekonomická situace a druhým signálem je dobrá výsledková sezóna. V druhé polovině roku tak můžeme na trhu zažít zvýšenou volatilitu, nicméně na přesun peněz do hotovosti je ještě čas. Domnívám se, že investoři budou spíše akcentovat druhý signál. To znamená, že se můžeme na akciovém trhu dočkat ještě mírného růstu.

Martin Urban, hlavní makléř, Brokerjet

Přesunout peníze z investic do hotovosti se dá vždy. Umění správného investora je však za jakékoliv tržní situace najít produkt, na kterém se dá vydělat. Takže já osobně preferuji raději investovat do vybraných produktů než utíkat a držet hotovost.

Petr Hlinomaz, analytik, BH Securities

Odpověď by měla dát kombinace investičního horizontu a kvality daných akcií. Dividendové tituly není třeba opouštět s výjimkou snížení expozice u Telefónicy CR.

Jakub Sýkora, SFM Group

Nyní ne, rebalancování ve prospěch (ekvivalentu) hotovosti mělo být uděláno přibližně na konci prvního kvartálu.