4 střednědobé akciové tipy z energetického sektoru
|

4 střednědobé akciové tipy z energetického sektoru

Cena ropy na světových trzích klesá s tím, jak se výhled ekonomiky zhoršuje. Analytici Goldman Sachs ve svém pravidelném kvartál ním doporučení přesto označili několik akcií z energetického sektoru za jasné nákupní příležitosti. Které to jsou?

Ropa Energetika Světové akcie

Noble Energy

Houstonský producent ropy a zemního plynu těží například v Rovníkové Guinee, Izraeli, Číně a v Severním moři. Zásadní jsou samozřejmě ložiska v Mexickém zálivu. 30 % produkce zemního plynu pochází z USA.

Firma má silnou rozvahu, málo dluhů a dostatek hotovosti na příští tři roky. Půlroční cílovou cenu stanovili analytici Goldman Sachs na 121 USD za akcii, což skýtá více než 50% růstový potenciál.

1 Noble Energy

Exxon Mobil

Jedna z největších firem na světě, ropný gigant, také největší světová rafinérie.

Na začátku září firma oznámila dohodu s Rosněftem. Obě společnosti budou společně podnikat jak na ruských, tak na amerických a dalších ložiscích, a to včetně výzkumu.

Stabilní cash flow slibuje další růst dividend a zpětné odkupy akcií, to vše při investicích do rozvoje podnikání. Analytici Goldman Sachs vidí akcie během půl roku na 97 USD.

2 Exxon Mobil

Ropa Brent je dražší než WTI. Proč?

CVR Energy

Rafinérská společnost vedle zpracování ropy také vyrábí dusíkatá hnojiva.

Goldman Sachs stanovila půlroční cenový cíl na 32 USD, tedy více než 40 % nad současnou cenu.

3 CVR Energy

Hornbeck Offshore

Provozovatel lodní dopravy najímaný velkými těžebními společnostmi k zásobování ropných plošin. Podniká především v Mexickém zálivu. Ve flotile má i tankery na zaoceánskou přepravu ropy.

Goldman Sachs věří, že bude pokračovat oživení v Mexickém zálivu. Analytici předpokládají v příštích kvartálech prudký růst zisků a návrat do zelených čísel už ve čtvrtém čtvrtletí 2011.

Cílová cena 31 USD nabízí zhruba 20% růstový potenciál.

4 Hornbeck Offshore Srevices

Deutsche Bank: Kupujte zlato a kukuřici, opatrně s mědí a ropou

Zdroj: Goldman Sachs