Bob Janjuah: Akciová rally vydrží maximálně pár dní, neokomunistické experimenty budou Západ sužovat ještě dlouho
|

Bob Janjuah: Akciová rally vydrží maximálně pár dní, neokomunistické experimenty budou Západ sužovat ještě dlouho

Velký akciový "medvěd" Bob Janjuah je tady se svou první pesimistickou prognózou v letošním roce. Podle něj by investoři do 13. ledna měli přeorientovat své obchodní příkazy do směru SHORT, akcie do té doby prý nepředvedou větší než 3-5% pohyb kterýmkoli směrem. To nejhorší z dluhové krize v Evropě je podle něj stále před námi, venku z "černého lesa" nejsou ani Spojené státy.

Ekonomika Eurozóna Světové akcie Pesimismus na trzích Dluhová krize
Bob Janjuah

"První čtvrtletí bude hodně opatrné, akcie ani jiná riziková aktiva nečeká nic dobrého," varuje Janjuah. "Totéž platí i pro euro, stačí se podívat na kreditní spready."

V březnu očekává stratég z Nomury řecký bankrot. Během prvního kvartálu se podle něj bude hlavní americký akciový index S&P 500 obchodovat až někde u 1 000 bodů.

Americké, britské a německé desetileté dluhopisy budou proto dále posilovat, jejich výnosy se budou blížit spíše 1,5 % než 2 %.

"Jednou, až Západ upustí od neokomunistického experimentu s navyšováním dluhů a tištěním peněz, možná změním svůj dlouhodobě pesimistický názor," připouští Janjuah lepší zítřky.

Investujte dlouhodobě. Na těchto trendech se bude dát vydělat balík!

"Těším se na tu dobu. Ovšem letos, bohužel, nečekejme nic lepšího než v roce 2011," uzavírá "medvěd z Nomury". "Čínský Rok draka nenabídne globálně mnoho důvodů k radosti, alespoň ne v ekonomice."

Zdroj: Nomura