Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci uhájili pozice, ale medvědi se nadechují k útoku
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci uhájili pozice, ale medvědi se nadechují k útoku

Index S&P 500 v lednu zatím neskončil v plusu jen pětkrát, navíc se nejednalo o nijak výrazné poklesy. Výsledkem jsou velice překoupené podmínky. Ani smíšené hospodářské výsledky firem, horší výsledek HDP za čtvrté čtvrtletí a nepříznivý údaj o počtu žádostí v nezaměstnanosti zatím nespustily všeobecně očekávanou korekci.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

Střednědobé indikátory jsou stále pozitivní, i když ne tak výrazně jako minulý týden. Cenový graf indexu S&P 500 je v rostoucím trendu. Na svíčkách se vytvořila formace "padající hvězda", která korekci podporuje. V případě dobrých výsledků při vyhlašování hospodářských výsledků nebo jiných pozitivních zpráv může index postupovat výše, ale objem obchodů zůstává stále podprůměrný a růst nepodporuje.

Nejbližší support je v zóně 1 290, další na rostoucí trendové čáře a na 200denním klouzavém průměru na hodnotách 1 250 až 1 260. V případě prolomení trendové čáry se výhled změní na medvědí.

S&P 500 - denní graf

S&P 500 - technická analýza

Index volatility VIX klesl na nejnižší úroveň od července 2011 a ve čtvrtek se intradenně podíval pod 17. Zůstává v klesajícím trendu a i když lze očekávat krátkodobý prudký obrat, dokud se zavírací cena bude držet pod hladinou 22,50, zůstává v platnosti býčí trend.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 zůstává ve střednědobém býčím trendu, ale překoupené podmínky podporují krátkodobou korekci, ke které může dojít okamžitě. Nejbližší support je v zóně 1 290 a další na trendové čáře a na 200denním klouzavém průměru v oblasti 1 250 až 1 260. V případě prolomení trendové čáry se výhled změní na medvědí. Rezistence se nachází v zóně 1 350 až 1 370, kde byla maximální cena indexu S&P 500 2. května 2011.