Americké, evropské a německé akcie pohledem technické analýzy
|

Americké, evropské a německé akcie pohledem technické analýzy

S&P 500, Stoxx 600 Europe a DAX - tři sledované akciové indexy z pohledu technické analýzy. I v době tiskařských závodů světových centrálních bank důležité téma pro obchodníky a orientační pomůcka pro investory.

Technická analýza DAX Světové akcie

S&P 500

Index potvrdil dvojitý vrchol a vydal se poměrně ostře dolů, když se dostal až ke spodní hranici trendového kanálu z posledních měsíců. MACD výrazně klesá a vzdaluje se od spouštěcí linie. ROC20 spadlo pod nulovou úroveň (prodejní signál), ROC60 se nachází pod svým 20denním klouzavým průměrem. RSI kleslo pod hranici 50 bodů (prodejní signál), navíc se nachází pod svým 14denním klouzavým průměrem.

Celkově jsou technické indikátory jasně negativní. Proto reálně hrozí pokračování poklesu. Očekáváme, že index během tohoto týdne otestuje 50denní exponenciální klouzavý průměr. Pokud nevydrží, otevře se cesta k výraznějšímu poklesu. To je vzhledem ke stavu technických indikátorů a faktu, že index klesl pod předchozí lokální dno, i základní očekávaný scénář České spořitelny.

S&P 500 - technická analýza

EuroStoxx 600

Index se minulý týden pohyboval mezi 20- a 50denním klouzavým průměrem. 20denní klouzavý průměr začal pomalu klesat. MACD klesá spolu se spouštěcí linií, pod kterou se nachází. ROC20 spadlo pod nulu (prodejní signál), naopak ROC60 ještě zabojovalo a dostalo se do blízkosti svého 20denního klouzavého průměru. RSI zespodu "oťukává" hranici 50 bodů, současně se drží pod svým 14denním klouzavým průměrem.

Celkově jsou technické indikátory negativní, proto reálně hrozí pokles pod 50denní klouzavý průměr. ČS očekává, že index v průběhu tohoto týdne otestuje 50denní klouzavý průměr. Jeho případné překonání by otevřelo cestu k dalšímu oslabení až k lokálnímu dnu z konce září okolo 263 bodů.

Stoxx 600 Europe - technická analýza

DAX

Index se v posledních dnech obchodoval do strany a vyklouzl z rostoucího trendového kanálu z posledních měsíců. MACD pokračuje v klesání, navíc se drží pod spouštěcí linií. ROC20 kleslo pod nulu, ROC60 se drží svého 20denního klouzavého průměru. RSI (prozatím) zastavilo svůj pokles na hranici 50 bodů. Zde i testuje 14denní klouzavý průměr.

Technické indikátory jsou mírně negativní. ČS očekává, že se index v průběhu tohoto týdne přiblíží svému 50dennímu klouzavému průměru (v grafu zelená linie, okolo 7 140 bodů).

DAX - technická analýza

Data aktuální k 15. říjnu 2012

Zdroj: Česká spořitelna