Měď jako ekonomický indikátor mezi dvěma obry: QE3 vs. Čína
|

Měď jako ekonomický indikátor mezi dvěma obry: QE3 vs. Čína

Měď si v posledních dnech vybírá oddechový čas po silné zářijové rally, kterou odstartovalo oznámení dalšího kola kvantitativního uvolňování v USA (QE3). Prvotní euforie již vyprchala čeká se na jeho reálné dopady. Trhy tak mají více času sledovat dění v Číně, která je nejvýznamnějším spotřebitelem tohoto průmyslového kovu.

Komodity Čína Měď QE3

Pochybnosti o kondici čínské ekonomiky jsou katalyzátorem pokusů o korekci zářijového růstu. Rovněž pokračující evropská dluhová krize omezuje nákupy mědi.

Největší importéři mědi (zdroj: www.nationmaster.com)

Největší importéři mědi

Kvůli výše zmiňovaným faktorům probíhá v posledních týdnech na mědi konsolidace v pásmu mezi zhruba 3,70 a 3,85 USD. V preferovaném scénáři měď po určitém váhání, během kterého vstřebá rychlý zářijový růst, opustí konsolidační pásmo severním směrem. Nejbližší rezistencí, jež může její posilování zastavit, je horní hranice obchodního pásma mezi 3,30 a 4,20 USD, v němž se měď pohybuje od loňského srpna.

V alternativním scénáři získají převahu negativní zprávy o ekonomickém růstu v Asii a pokračující krizi eurozóny. Potom lze očekávat výraznější korekci směrem ke spodní hranici pásma mezi 3,30 a 4,20 USD.

Měď

Zdroj: Fio banka