Akcie pohledem technické analýzy: Týden ve znamení stabilizace?
|

Akcie pohledem technické analýzy: Týden ve znamení stabilizace?

Americké, německé a evropské akcie mají za sebou v uplynulých týdnech výrazné poklesy. Tento týden by mohl být klidnější.

Technická analýza Světové akcie

S&P 500

Index během minulého týdne spadl pod 200denní klouzavý průměr. MACD vykazuje známky stabilizace, spouštěcí linie je ale celkem daleko. Obě ROC na několikaměsíčních minimech. RSI se dotklo už i pásma přeprodanosti. Jeho nízká úroveň dává naději na stabilizaci po posledním propadu.

Situace na technických indikátorech je stále negativní, ale současně už vykazuje náznaky zlepšení. Myslíme si, že se index tento týden pokusí o stabilizaci po výrazném propadu. Směrem nahoru prozatím nepřekonatelnou zábranou pravděpodobně zůstane 200denní exponenciální klouzavý průměr okolo 1 375 bodů.

S&P 500 - technická analýza

Jakým směrem se vydají akcie?
S výraznými poklesy hlavních akciových indexů se znovu propírají argumenty jak pro pokračování letošního růstu cen akcií, tak přinejmenším pro pokračování korekce, v horším případě pro zahájení dlouhodobějšího medvědího trhu, který může trvat rok i déle.

DAX

Index spadl až k důležité psychologické úrovni 7 000 bodů. 20denní průměr se chystá protnout 50denní shora. MACD pokračuje v poklesu a nadále se nachází pod spouštěcí linií. ROC20 vykazuje známky stabilizace, ROC60 se pohybuje okolo nuly. RSI se odrazilo od horní hranice pásma přeprodanosti.

Technické indikátory jsou celkově lehce negativní. Očekáváme, že index se nyní bude stabilizovat po předchozích ztrátách. Pomohou mu k tomu důležité úrovně podpory na 7 000 a 6 900 bodů (klesající linie, 200denní exponenciální klouzavý průměr).

DAX - technická analýza

Tyto akcie nabízejí úkryt před turbulencemi na trzích
Akcie firem, které mají hodně hotovosti a málo, v lepším případě žádné dluhy, jsou v dobách turbulencí na trzích vhodným bezpečným akciovým přístavem. Dostatek hotovosti totiž firmám umožňuje neřešit tolik krátkodobé cash flow, které může být kvůli krizi v ekonomice ohroženo.

DJ EuroStoxx 600

Index spadl až k 200dennímu exponenciálnímu klouzavému průměru. 20denní průměr protnul 50denní shora. MACD pokračuje v poklesu, stále se nachází pod spouštěcí linií. Obě ROC v mínusu, ROC60 zároveň pod svým 20denním klouzavým průměrem. RSI po přiblížení se k hranici přeprodanosti roste.

Celkově jsou technické indikátory nadále negativní. Nelze proto vyloučit brzké otestování 200denního klouzavého průměru. Očekáváme, že index v průběhu týdne otestuje 200denní klouzavý exponenciální průměr, což bude pro další vývoj klíčové. Při proniknutí pod něj hrozí další kolo poklesů, při udržení nad ním je ve hře stabilizace a vstřebání nedávných ztrát.

DJ EuroStoxx 600 - technická analýza

Podílové fondy v Česku: Dluhopisy vedou, akcie jim ale šlapou na paty
Drobní investoři a instituce drží v domácích a zahraničních podílových fondech nabízených v České republice 225 miliard Kč. Během třetího čtvrtletí 2012 vzrostl majetek v podílových fondech o téměř 4 miliardy Kč. O tom, co stojí za tímto růstem, jaké fondy jsou populární a jak se dívají správci podílových fondů na potenciál jednotlivých investic do konce roku, si povídal v pořadu Tržiště na Rádiu Česko šéfredaktor Investičního webu s Davidem Kufou (Conseq) a Janem Chlumským (IKS-KB).