Pádný argument pro akcie od Davida Rosenberga
|

Pádný argument pro akcie od Davida Rosenberga

Ekonom David Rosenberg není známý jako akciový býk. Když tedy aktuálně vznáší argument pro nákup akcií, má smysl ho vyslechnout. Jeho logika je jasná - dividendové výnosy v rámci indexu S&P 500 překonaly výnosy z dlouhodobých amerických vládních dluhopisů, dlouhodobě považovaných za jedny z nejbezpečnějších aktiv.

Americká ekonomika Státní dluhopisy Světové akcie Dividendy

Politika Fedu, který nakupuje americké bondy již několik let v obrovských objemech, preferování akcií podporuje. Při pečlivém výběru dividendových titulů tak investoři mají možnost profitovat z případného ekonomického oživení v USA, které by navíc pravděpodobně dále hnalo vzhůru ceny amerických dluhopisů (klesala by jejich rizikovost).

Dividendové výnosy jsou vyšší než výnosy z dluhopisů

Tyto akcie nabízejí úkryt před turbulencemi na trzích
Akcie firem, které mají hodně hotovosti a málo, v lepším případě žádné dluhy, jsou v dobách turbulencí na trzích vhodným bezpečným akciovým přístavem. Dostatek hotovosti totiž firmám umožňuje neřešit tolik krátkodobé cash flow, které může být kvůli krizi v ekonomice ohroženo.

Jak poznat vynikající investici? 6 otázek odhalí výjimečné firmy
Přestože má toto tvrzení svá "ale", ztělesňuje v mých očích správný postup při investování. K tomu, aby investice do společnosti mohla být dobrou dlouhodobou sázkou, je podle mě nutné, aby společnost byla kvalitní. Analýzou kvality společnosti by měl začínat každý investiční proces.

Zdroj: Gluskin Sheff