ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Pražská burza Akcie ČR

Bankovní sektor: Oba bankovní tituly za poslední měsíc klesly spolu s celým evropským bankovním sektorem (za poslední měsíc například benchmark Eurostoxx Banks klesl o necelých 9 %) v obavách, zda na trzích vydrží efekt LTRO ECB.

ČEZ: V souladu s očekáváním navrhla firma dividendu 45 Kč na akcii (hrubý výnos okolo 5,7 %). Titul tak ve srovnání s regionálním mediánem nabízí nadprůměrný výnos.

Unipetrol: Zrevidoval své výsledky hospodaření za 4Q2011, potažmo za celý rok 2011. Ohlásil téměř dvojnásobnou ztrátu než původně avizovanou. Zatímco při ohlášení neauditovaných výsledků byla čistá ztráta 3,1 miliardy Kč, v současné době se zvýšila na 6,2 miliardy Kč. Na tento akciový titul je ČS stále negativní, když se obchoduje s výraznou prémií vůči obdobným společnostem v sektoru na úrovni ukazatele P/E 2012.

Telefónica C.R.: Titul odevzdal nedávné zisky, které byly vyvolané oznámenou "složenou" dividendou 40 Kč na akcii a záměrem provedení zpětného odkupu akcií. Stalo se tak především kvůli tomu, že při letošní aukci nových frekvencí bude rezervované okénko pro nového operátora. Každopádně, i kdyby na trh vstoupil nový operátor, ve výsledcích Telefóniky by se to projevilo nejdříve za 2 roky.

Pegas Nonwovens: ČS vydala nové doporučení – nově "kupovat" a roční cílová cena 550 Kč – díky vyhlídkám na vyšší výrobní kapacity, což by mělo pomoci k růstu EBITDA (do roku 2017 na téměř dvojnásobek) i dividendy.

CME: Akcie odevzdaly část svých zisků po spekulacích ohledně možného navýšení podílu Time Warner. Každopádně dlouhodobě by taková strategie dávala smysl (nižší výnosy na dluhopisech CME a pro TW expozice na rostoucí trh).

ORCO: V současné době se potýká se značnými problémy ohledně refinancování dluhů. Proto jsou analytici ČS na vývoj akcií velmi negativní a případná investice do tohoto akciové titulu se jeví jako extrémně riziková.

Burza Praha: Index PX v mezinárodních souvislostech
Index pražské burzy PX letos zaostává svou výkonností za indexy nejvíce rostoucích trhů, výhodou investování na českém trhu je ovšem vysoký dividendový výnos. Pro české investory navíc odpadá měnové riziko.

Zdroj: Česká spořitelna