Hurikánová sezóna v USA: Podporu pro ropu a plyn nečekejte
|

Hurikánová sezóna v USA: Podporu pro ropu a plyn nečekejte

Hurikánová sezóna roku 2012 s největší pravděpodobností nebude příliš velkou podporou pro cenu energií. Výzkum z Colorado State University přišel se závěrem, že by hurikánová sezóna měla být v letošním roce podprůměrná. Očekávají se pouze 4 hurikány a 10 pojmenovaných bouří. Loni jich přitom bylo 19. MDA EarthSat Weather a Commodity Weather Group očekávají 11 pojmenovaných bouří.

Zemní plyn Americká ekonomika Ropa Hurikány Ropa WTI

Výsledek je nepříznivou zprávou pro plyn, jehož cena v tomto roce propadla již o 35 % a pohybuje se blízko desetiletého minima.

Meteorologové navíc očekávají i chladnější léto, což by se mohlo negativně odrazit na spotřebě (nižší využívání klimatizací). Plyn se v letních měsících v USA používá k výrobě elektrické energie.

Mexický záliv, kde mají hurikány nejničivější dopady, je zodpovědný za 29 % produkce ropy USA a 6,4 % produkce plynu. Zároveň je zde 40 % všech rafinérií.

Vzkaz od dluhopisového krále: Zemní plyn je to nejlepší, co si dnes můžete koupit
Jeff Gundlach patří na Wall Street k nejrespektovanějším obchodníkům s dluhopisy. Zkraje týdne se podělil s investory o svůj aktuální výhled na trhy a dal k dobru pár zajímavých tipů na nákup.

Komoditní výhled: Zlato čeká další růst, trh s ropou se uklidnil
Podporu ceně zlata poskytl GFMS, největší světový konzultant pro vzácné kovy. Ve svém "Zlatém souhrnu 2012" uvedl, že by se cena do konce roku 2012 nebo začátkem roku 2013 mohla dostat nad 2 000 USD.

Zdroj: Colosseum