Týden na trzích podle burzovních grafů: Medvědi dupají po letošních ziscích
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Medvědi dupají po letošních ziscích

Od 1. května se index S&P 500 za 9 obchodních dnů propadl z 1 414 na 1 353 bodů. Výsledky voleb ve Francii a Řecku skončily podle předpokladů a další dění v Evropě nepřineslo nic pozitivního.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

Před týdnem cena uzavřela pod supportem 1 390, ale silná a důležitá hladina podpory 1 340 zůstává v platnosti. Pokud cena sestoupí pod ni, index zřejmě zamíří směrem k psychologickému kulatému číslu 1 300. Nejbližší rezistence je v pásmu 1 390 až 1 400.

S&P 500

S&P 500 - technická analýza

Index volatility VIX zůstává v pásmu 17 až 22, které vymezil na začátku roku, a žádný nekontrolovaný úlet nad 22 se nekonal.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Navzdory propadům v minulých dvou týdnech index S&P 500 letos posílil o více než 7 %. Při několikaměsíční rally byla stále očekávána korekce o 5 až 10 %. Situace se vrátila do normálu, nepříjemné ovšem je, že se to děje s Evropou, kde je možné všechno, v zádech. Také jsme si odvykli na poklesy. NA navíc korelace vývoje s loňským rokem je ohromující. Obchodní léto 2011 si ještě všichni pamatujeme.

Nyní je v centru pozornosti hladina 1 340. Pokud zůstane v platnosti, cena by mohla otestovat rezistenci 1 390 a býci by mohli znovu převzít iniciativu. V opačném případě se potvrdí další negativní vývoj. Zatím je pravděpodobnější krátkodobá rally. To je podpořeno pravidlem, že po dnu, ve kterém 90 a více procent akcií uzavře v červeném, brzy následuje jedno- až dvoudenní opačná reakce. K pesimističtějšímu scénáři ve čtvrtek a v pátek přispělo i to, že trh neudržel růstovou tendenci z první poloviny každého dne dne a své zisky odevzdal.