Výsledková sezóna: Americké firmy překvapily, současné prostředí však vyzývá k opatrnosti
|

Výsledková sezóna: Americké firmy překvapily, současné prostředí však vyzývá k opatrnosti

Americká výsledková sezóna má před sebou až na několik opozdilců poslední "ostrý" týden. Dosavadní průběh ukázal výrazně lepší kondici amerických firem, než se čekalo. Do pátku včetně zveřejnilo své výsledky 453 firem z indexu S&P 500 a 72 % z nich překonalo odhady na úrovni zisku na akcii.

Americká ekonomika Světové akcie Výsledková sezóna Světová ekonomika
Statistika americké výsledkové sezóny do 11. května 2012

Celkově mají americké společnosti nakročeno k meziročnímu růstu zisku o 7,3 %. I bez často skloňovaného vlivu ziskové hvězdy Applu by ovšem růst dosáhl solidních 4,9 %.

Vysoké ceny energií a potravin zužují prostor pro ziskové marže. 96 firem z S&P 500 oznámilo růst tržeb při současném poklesu zisku, což je nejvíce od 3. kvartálu 2008. Jde hlavně o firmy ze spotřebitelského sektoru.

Odhady ohledně tržeb přitom dosud překonalo 65 % společností. To je mírně nad průměrem uplynulých čtyř kvartálů (63 %).

Očekává se růst poptávky na mladých trzích v druhé polovině roku 2012. Další kvartály budou také negativně ovlivněny problémy eurozóny a silným dolarem.

Během tohoto týdne reportuje výsledky 21 firem z indexu S&P 500 a dva členové indexu Dow (Home Depot, Walmart).

Americká výsledková sezóna: V týdnu se představí hlavně firmy ze sektoru spotřebního zboží
V dalším týdnu americké výsledkové sezóny se investoři mohou těšit na čísla společností ze spotřebního sektoru, ale také z průmyslu. V úterý přijdou na řadu Home Depot a J. C. Penney, ve středu Deere a Target a ve čtvrtek Applied Materials, Gap a Walmart. Jako obvykle přinášíme dosažené čtvrtletní výsledky a očekávaný zisk a tržby v přehledných grafech.

Zdroj: FactSet