Index Dow Jones: Budoucnost v troskách
|

Index Dow Jones: Budoucnost v troskách

Ne, nebude řeč o "zastaralosti" indexu Dow, který již dlouhá léta jen velice zdánlivě zobrazuje kondici amerických akciových trhů. Technický analytik Citigroup Tom Fitzpatrick totiž předpovídá světovým akciovým trhům pokles o více než 25 %. A to už stojí za řeč.

Dow Jones Světové akcie Historie

Podle Fitzpatricka může k tomuto "sešupu" dojít během pouhých čtyř až pěti měsíců. Pro server King World News konkrétně uvedl: "Domníváme se, že akciové trhy zamíří hezky rychle zpátky ke svým 200letým průměrům podobně, jako jsme to viděli loni."

U indexu S&P 500 je tato hodnota okolo 1 275 bodů. "To srazí tradiční index Dow o zhruba 700 bodů, někam ke 12 tisícům," předpokládá Fitzpatrick.

Pokud byla dubnová maxima na indexech opravdu lokálním maximem, může podle technického analytika dojít až ke zhruba čtvrtinovému poklesu. Fitzpatrick dává za příklad situaci ze 70. let 20. století, která na grafu vypadá "hrozivě podobně" současnému vývoji. Tehdy trval pokles téměř rok a půl.

Americké akcie dnes a v 70. letech 20. století

Akcie, ekonomika, forex: Víte, co si aktuálně myslí velcí investoři?
Banka Morgan Stanley provedla v dubnu výzkum mezi investory a ptala se jich, jak vidí budoucnost akcií, komodit, měn a světové ekonomiky. Několik čísel se od březnového dotazování významně posunulo. A není divu.

Zdroj: Kingworldnews.com