Akcie nečeká v příštích měsících nic dobrého
|

Akcie nečeká v příštích měsících nic dobrého

Od začátku finanční krize se situace na akciovém trhu opakuje se železnou pravidelností rok co rok. Od roku 2009 se akcie (index S&P 500) vždy dostaly na své maximum zhruba v dubnu, aby se znovu "na sever" vydaly někdy v srpnu nebo v září. Situace se samozřejmě letos nemusí opakovat, ale stojí za to tuto sezónní pravidelnost posledních let mít na paměti.

Světové akcie Sezónnost trhů
S&P 500

3 akcie, s nimiž vaše portfolio ustojí odchod Řecka z eurozóny
Odchod Řecka z eurozóny je tématem měsíce. Akciové trhy na nejistotu, která nastala po řeckých volbách, reagovaly silnými poklesy. Jsou ovšem akcie, kterých se problémy Řecka (a dost možná ani Španělska) výrazněji nedotknou. Patrick Dorsey, prezident Sanibel Captiva Investment Advisers, pro Bloomberg odhalil hned tři akciové tipy, jichž by se takzvaný Grexit neměl dotknout.

Medvědí trh začíná, signalizuje index Dow
Známý investor Richard Russell varuje, že akcie poslaly investorům důležitý medvědí signál. Index DJIA byl na maximu 1. května, ovšem index dopravních firem (DJ Transportation Average) toto maximum nepotvrdil svým maximem. Oba indexy pak zamířily "na jih" a prolomily dubnová minima. "Medvědí trh začíná, a věřím tomu tím spíše, že si toho naoko nevšímají analytici sledující americké akcie," má jasno Russell.

Zdroj: Dragonfly Capital