ETF: Investujte do britských dluhopisů a vyhněte se evropské tragédii
|

ETF: Investujte do britských dluhopisů a vyhněte se evropské tragédii

Na německém trhu Xetra lze investovat do čtyř nových dluhopisových ETF z dílny State Street Global Advisors. Tři fondy investují do britských státních dluhopisů. Na výběr jsou ETF zaměřená na krátkodobé i dlouhodobé dluhopisy. Skupinu nových produktů doplňuje fond investující do podnikových dluhopisů.

Státní dluhopisy ETF

Všechny fondy jsou k dispozici na londýnské a německé burze. Celková nákladovost je u všech ETF shodná, a to 0,15 %. Měnou fondů je britská libra, na německé burze jsou však fondy obchodovány v eurech.

SPDR Barclays Capital 1-5 Year Gilt ETF

ETF kopíruje vývoj trhu britských státních dluhopisů se splatností od jednoho roku do pěti let. Fond sleduje index Barclays Capital UK Gilt 1-5 Year. Krátkodobé dluhopisy se splatností od jednoho roku do tří let zaujímají v portfoliu 43,6 %. Státní dluhopisy se splatností mezi třemi a pěti lety tvoří 56,4 % portfolia.

Výnos 5letých státních dluhopisů Spojeného království

Nick Beecroft: Řecko půjde z kola ven a akciím se vyhněte. Nelze vyloučit krizi lehmanovských rozměrů
Chaotický odchod Řecka z eurozóny by způsobil stamiliardové škody na obou stranách pomyslné barikády. Navíc by znamenal těžko vyčíslitelný psychologický šok. I proto se nad globáními trhy vznáší přízrak postlehmanovského propadu, tvrdí experti. Krach Lehman Brothers však přece jen regulátory a politiky něco naučil, a proto by propad tentokrát nemusel být tak výrazný, tvrdí konzultant Saxo Bank Nick Beecroft. Přesto by podle něj nekontrolovaný odchod Řecka z eurozóny znamenal propady o desítky procent.

SPDR Barclays Capital 15+ Year Gilt ETF

ETF sleduje vývoj dlouhodobých britských státních dluhopisů. Jak napovídá označení fondu, do portfolia jsou zařazovány státní dluhopisy se splatností patnáct a více let. Cílem ETF je co nejtěsněji kopírovat vývoj indexu Barclays Capital UK Gilt 15+ Year. V portfoliu mají nejvyšší zastoupení dluhopisy splatné za více než dvacet let (76,8 %).

Výnos 15letých státních dluhopisů Spojeného království

SPDR Barclays Capital UK Gilt ETF

Tento fond sleduje vývoj celého trhu britských státních dluhopisů. Portfolio obsahuje dluhopisy z indexu Barclays Capital UK Gilt. Největší zastoupení mají dlouhodobé dluhopisy se splatností nad dvacet let (30,6 %). Druhou nejsilnější skupinou jsou dluhopisy se splatností sedm až deset let (20,5 %). Krátkodobé dluhopisy se splatností od jednoho roku do tří let zaujímají 11,7 %. Všechny dluhopisy získaly ratingové hodnocení Aaa.

Pokračování článku najdete na serveru ETFs.cz