Ať vyhraje nejdražší! Favoritem fotbalového EURA 2012 je Španělsko, Češi by mohli být ve čtvrtfinále
|

Ať vyhraje nejdražší! Favoritem fotbalového EURA 2012 je Španělsko, Češi by mohli být ve čtvrtfinále

UniCredit, dlouholetý sponzor Ligy mistrů, zpracoval analýzu poměřující tržní hodnotu hráčů jednotlivých národních týmů na blížícím se evropském šampionátu. Pokud by hodnota hráčů byla klíčovým parametrem pro úspěch národních týmů, favoritem by bylo Španělsko, jehož hráči stojí 658 milionů eur.

S nejdražšími hráči dorazí na EURO tým Španělska, následují Německo (459 milionů eur) a Anglie (392 milionů eur). V semifinále by mohly poměřit své síly celky Španělska a Portugalska, druhý boj o finále by obstaraly Německo a Anglie. Česká republika by se mohla s týmem za 101 milionů eur probojovat do čtvrtfinále. Zajímavým tipem pro sázející fanoušky jsou Francie a Itálie, které mají podle UniCredit Bank šanci stát se černými koni šampionátu.

Hodnota fotbalových týmů na EURO 2012 Jak by podle cen fotbalistů mělo vypadat EURO 2012

Fotbalové EURO: Ekonomický význam bude v Polsku dočasný, Ukrajině zůstanou nové vlaky a špatná mezinárodní reputace
Přípravy na EURO 2012 zvýšily v obou zemích investiční aktivitu. Přibližně 90 % z celkem 30,2 miliardy eur proinvestovaných v obou zemích připadá na investice do infrastruktury. Zápasy přijede sledovat odhadem jeden milion turistů, kteří v obou zemích utratí minimálně 800 milionů eur. Očekává se, že EURO 2012 zvýší HDP Polska v letech 2008 až 2020 o 2 %.

Zdroj: UniCredit Bank