Výsledková sezóna na NYSE začíná. Kromě Alcoy v závěru týdne reportují velké banky
|

Výsledková sezóna na NYSE začíná. Kromě Alcoy v závěru týdne reportují velké banky

Další čtvrtletí je za námi, a tak jsou již investoři napjatí, jaká čísla jim naservírují americké firmy. Výsledkovou sezónu tradičně zahajuje hliníkárenská Alcoa, a to v pondělí po závěru amerického obchodování. První týden se také představí velké americké banky - v pátek reportují JPMorgan a Wells Fargo. Očekávané výsledky podle analytiků oslovených agenturou Bloomberg přinášíme jako obvykle v přehledných grafech.

Světové akcie Výsledková sezóna

Alcoa (9. 7.)

Alcoa - zisk a tržby na akcii

Bojíte se volatility? Tak se během výsledkové sezóny vyhněte těmto akciím!
Které akcie jsou v dnech, kdy firmy zveřejňují výsledky, nejvíce volatilní? A které naopak na výsledky firem reagují "klidně"? To vše a výhled na první měsíc výsledkové sezóny připravili analytici Bespoke Investment Group do tří přehledných tabulek.

JPMorgan (13. 7.)

JPMorgan - zisk a tržby na akcii

Výsledková sezóna: Firmy zůstávají vlivem globální nejistoty ve svých odhadech konzervativní
Příští týden výsledkovou sezónu tradičně odstartuje hliníkárenský gigant Alcoa. Investoři a analytici již netrpělivě očekávají, jaké výsledky jim nachystají nejvýznamnější americké společnosti. Globální makroekonomické podmínky zůstávají nadále nejisté a oživení americké ekonomiky je křehké.

Wells Fargo (13. 7.)

Wells Fargo - zisk a tržby na akcii

Pesimismus, pesimismus, ať můžeme být mile překvapeni!
Zhoršující se makrodata ve Spojených státech (i když třeba nemovitosti v posledním týdnů investory spíše příjemně překvapují) naplňují analytiky pesimismem před nadcházející výsledkovou sezónou za 2. kvartál. Možná až příliš. Je totiž pravidlem, že jsou analytici spíše opatrní, aby pak firmy smetly jejich odhady silným růstem zisků. Výsledková sezóna tak mnohdy bývá ideálním obdobím pro nákup akcií, alespoň v některých (růstových) sektorech.

Zdroj: BusinessWeek