Komerční banka: Čistý zisk překonal očekávání, na provozní úrovni výsledky na konsenzus nedosáhly
|

Komerční banka: Čistý zisk překonal očekávání, na provozní úrovni výsledky na konsenzus nedosáhly

Komerční banka představila za druhé čtvrtletí 2012 výsledky hospodaření, které na úrovni čistého zisku překonaly očekávání, zatímco na provozní úrovni zaostaly. Čistý zisk dosáhl 4,12 miliardy korun při očekávání (medián odhadů Reuters) 3,60 miliardy korun a tržby na úrovni 8,53 miliardy Kč nedosáhly na konsenzus 8,68 miliardy korun. Čtvrtletní zisk před zdaněním 4,8 miliardy korun zaostal za odhadem trhu 5,22 miliardy korun.

Komerční banka Akcie ČR Výsledková sezóna

Za první pololetí roku dosáhla KB čistého zisku 7,6 miliardy korun, což je meziročně o 38,8 % více. Důvodem je zejména znehodnocení řeckých státních dluhopisů v portfoliu KB v loňském roce. Čistý zisk očištěný o mimořádné položky by v 1H vzrostl o 3,6 % na 6,945 miliardy korun.

Objem obchodních aktivit ke konci pololetí výrazně narostl. Objem úvěrů meziročně vzrostl o 8 % na 456,2 miliardy korun, zatímco banka zaznamenala také nárůst vkladů, a to o 6,5 % na 582,4 miliardy korun. Provozní výnosy banky se tak díky vyšším úrokovým příjmům a ziskům z finančních operací několika jednorázovým položkám v 1H2012 zvýšily o 5 % na 16,927 miliardy korun, náklady poklesly o mírných 0,3 % na 6,529 miliardy korun.

Komerční banka - výkaz zisků a ztrát za 2Q2012

Pokračování článku najdete na serveru Patria.cz

ČEZ, Komerční banka & spol.: Česko nabízí dobrou defenzivu, říká Stefan Maxian (Raiffeisenbank)
Rakouské banky odmění investora, který si počká. Těm, kteří pracují s krátkodobými horizonty, by se pak mohla vyplatit sázka na rakouské průmyslové podniky, jako jsou Lenzing nebo Schoeller-Bleckmann, říká hlavní akciový analytik Raiffeisenbank Stefan Maxian. V rámci regionu je pro vyznavače obrany zajímavé Česko, Maďarsko a Rumunsko jsou naopak vhodné pro milovníky adrenalinu.