Société Générale: Deflace je zásadní hrozbou pro finanční trhy
|

Société Générale: Deflace je zásadní hrozbou pro finanční trhy

Deflační scénář se stal největším nebezpečím pro světové finanční trhy. Ve své zprávě klientům to napsal globální analytik Société Générale Patrick Legland. Nízké výnosy státních dluhopisů a klesající ceny komodit podle něj naznačují riziko deflace. Nízké ceny komodit ukazují na to, že se recese zdaleka nebude týkat jen periferních zemí eurozóny nebo eurozóny jako takové. Slabý ekonomický výhled Spojených států bude dále tlačit ceny komodit níže, poptávka z Číny svět už (zřejmě) znovu nezachrání.

Komodity Inflace Deflace Světová ekonomika
Ceny komodit a inflace

Sestrovražedný souboj: Zvítězí inflace, nebo deflace?
Leden pro naše peněženky připravuje každoročně nepříjemný dárek - zdražování. Letošní je navíc okořeněné zvýšením DPH. Ale jak se budou vyvíjet ceny za pět nebo deset let? Čeká nás růst cen, tedy inflace? Nebo její sestra deflace, tedy pokles cen?

Propad cen komodit: Konec "nového normálu" a návrat ke starému?
Povyk okolo komoditních ekonomik od Austrálie po Brazílii přinesl často až exotická zdůvodnění toho, proč měl komoditní boom z uplynulé dekády trvat věčně. Někteří tento fenomén dokonce začali označovat za "nový normál". Ruchir Sharma, šéf investičního managementu Morgan Stanley pro oblast emerging markets, je však k podobným označením skeptický. Ve své nové knize Breakout Nations: In Pursuit of the Next Economic Miracles vysvětluje proč.

Zdroj: Société Générale