Wall Street: 7:5 pro posílení akcií do konce roku
|

Wall Street: 7:5 pro posílení akcií do konce roku

Na začátku roku odhadovali stratégové z Wall Street v průměru hodnotu indexu S&P 500 na konci roku na 1 343 bodů. Současná úroveň ovšem tento odhad výrazně překonává - a stratégové během roku také nelenili a postupně zvýšili svá očekávání. Průměrná cílová cena indexu S&P 500 ke konci prosince 2012 je aktuálně 1 385 bodů, tedy nižší než současná cena, ovšem 7 z 12 odhadů dává americkým akciím ještě prostor pro růst. Medvědi jsou pesimističtější než býci ve svém optimismu.

Světové akcie
Cílové ceny pro index S&P 500 do konce roku 2012

Doug Kass varuje: Akcie se propadnou, extrémně nízký VIX se o to postará
Legendární investor Doug Kass ze Seabreeze Partners považuje rally na americkém akciovém trhu, která 21. srpna vyvrcholila překonáním několikaletých maxim, za odpískanou. Extrémně nízké hodnoty indexu volatility VIX totiž v posledních měsících zpravidla spolehlivě předznamenaly pokles trhů (a prudký růst VIX).

Jak dividendy pracují pro investory
Důležitost dividend není potřeba dlouhodobým investorům zdlouhavě vysvětlovat. 70 % zhodnocení evropských akcií za uplynulých zhruba 40 let obstaraly reinvestované dividendy. Jak vybrat nejkvalitnější dividendové akcie, jakým způsobem fungují dividendové fondy a kdy se mohou investoři dočkat zrušení daně z dividend? V pořadu Tržiště na Rádiu Česko odpovídali šéfredaktorovi Investičního webu nejen na tyto otázky člen představenstva Pioneer Investments Petr Šimčák a portfoliomanažer ČP INVEST Daniel Kukačka.

Zdroj: Bespoke Investment Group