ORCO: První pololetí ve ztrátě a s nižšími tržbami, ale s povolenou restrukturalizací dluhu
|

ORCO: První pololetí ve ztrátě a s nižšími tržbami, ale s povolenou restrukturalizací dluhu

Developerská společnost ORCO hospodařila v prvním pololetí s čistou ztrátou 7 milionů eur, provozní ztrátou 9 milionů eur (před rokem 7 milionů) a kladným EBITDA 21 milionů eur (loni 12 milionů). Tržby klesly o 6 % meziročně na 70 milionů eur. Provozní náklady klesly o 11 % na 40 milionů eur především díky 5milionovým úsporám v centrále společnosti.

ORCO Property Group Akcie ČR Výsledková sezóna
ORCO - hospodářské výsledky za 1H2012

Investory ovšem hned ve čtvrtek ráno potěšila zpráva, že se firmě zřejmě podaří dokončit restrukturalizaci dluhu. Komise pro dohled nad finančním trhem v Lucembursku (CSSF) schválila prospekty, které jsou poslední podmínkou pro uskutečnění této restrukturalizace.

První prospekt se týká přijetí emise 64 577 483 nových akcií s povinnou výměnou za 89,9 % dluhopisů. Druhý prospekt je pro nabídku a povolení obchodování až 75 200 000 nových poukázek s dobrovolnou nabídkou výměny za zbývající dluhopisy vydané společností ORCO a její dceřinou společností Orco Germany S.A.

Akcie po této zprávě v úvodu čtvrtečního obchodování posilovaly o více než 10 %, nakonec uzavřely na trhu v Paříži silnější o procento, v Praze díky dřívějšímu konci obchodování zakončily den silnější o 3,5 %.

Názor Erste Group (Josef Novotný): Celkově hodnotíme pololetní výsledky společnosti ORCO mírně pozitivně, a to navzdory negativnímu přecenění aktiv a EBIT pod našimi odhady. Pozitivní je pokrok v refinancování 286 milionů eur dluhu německé dceřiné společnosti ORCO. 270 refinancovaných milionů je vysoko nad našimi odhady okolo 200 milionů. Dává to firmě dobrou šanci na přežití.

Pražská burza přejde od prosince na nový obchodní systém, SPAD a KOBOS se spojí v jeden
Pražská burza (BCPP) chystá ke konci roku přechod stávajícího, již letitého obchodního systému na nový systém XETRA. Na otázky s tím spojené odpovídá Jiří Kovařík, ředitel odboru externí komunikace pražské burzy.