ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Pražská burza Akcie ČR

Komerční banka: Firma reportovala kvartální výsledky, které překonaly odhady především díky nižší tvorbě opravných položek k úvěrům, které banka navíc očekává i v druhém pololetí. Na druhou stranu bude pravděpodobně přetrvávat tlak na marže a nízké opravné položky k úvěrům vzhledem ke klesajícím odhadům českého HDP pravděpodobně začnou opět růst. Díky skutečnosti, že zisk za 1H2012 již dosáhl 58 % celoročního odhadu analytiků České spořitelny, plánují analytici zvýšit odhady na celoroční hospodaření KB.

ČEZ: Společnost zveřejní své výsledky za druhý kvartál v pátek 10. srpna. ČS očekává meziročně stabilní EBITDA, když by efekt postupně rostoucí výroby v ČR a spuštění větrných parků v Rumunsku měl vyvážit ztráty v Albánii. Čistý zisk by se měl meziročně zvýšit o 9 % díky nižším ztrátám na opcích MOL a nižším platbám na darovací daň z emisních povolenek.

Telefónica C.R.: Akcie společnosti po výsledcích za druhý kvartál, které ČS hodnotí neutrálně, útočí na hranici 400 Kč. K tomu jim dopomáhá především probíhající zpětný odkup akcií a blížící se poslední obchodní den (7. září, rozhodný den 12. září) s nárokem na výplatu dividendy z loňského zisku v hrubé výši 27 Kč na akcii.

CME: Akcie společnosti se pohybují okolo 100 Kč po výsledcích za druhé čtvrtletí, které zaostaly za odhady kvůli negativnímu forexu a pokračujícímu meziročnímu poklesu reklamních výdajů na hlavních trzích skupiny. Proto je ČS hodnotí negativně. CME navíc snížila výhled OIBDA na 150 až 160 milionů USD (z předchozích 175 až 180 milionů; konsezsus počítal se 169 miliony USD). Na druhou stranu společnost počítá s tím, že letos dosáhne pozitivního volného cash flow.

VIG: Společnost zveřejní hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí 22. srpna. ČS očekává meziroční zlepšení na všech hlavních úrovních, například na úrovni pojistného +3,3 % a na úrovni čistého zisku +6,5 %. Většina posledních pojistných událostí (bouře, krupobití) se odehrála až v červenci. Celkově si ČS myslí, že společnost míří k tomu, aby letošní výsledky byly rekordní, což také nedávno potvrdil šéf VIG Hagen.

ČS: Srpnová akciová strategie pro české akcie
Jaký výhled mají analytici České spořitelny na domácí akciový trh pro srpnové obchodování?

Zdroj: Česká spořitelna