ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Pražská burza Akcie ČR

Erste Group: Akcie v posledních týdnech výrazně rostou, k čemuž jim dopomáhá pozitivní sentiment v souvislosti s plánovaným opatřením ECB na podpoření evropské ekonomiky.

ČEZ: Akcie v posledním týdnu odevzdávaly část zisků, ke kterým jim dopomohly solidní výsledky za 2. čtvrtletí i zprávy ohledně plánovaného prodeje výrobních aktiv.

Telefónica C.R.: Akcie se již obchodují bez nároku na dividendu z loňského zisku (27 Kč na akcii), která je splatná k 10. říjnu. K výplatě ze snížení kapitálu ve výši 13 Kč na akcii pravděpodobně dojde začátkem listopadu. PPF představila svůj ambiciózní plán vstoupit na český mobilní trh s cílem nabídnout "o desítky procent" nižší ceny než stávající operátoři. Pokud by k tomu opravdu došlo, snížilo by to marže současných operátorů, tudíž i Telefóniky.

CME: Akcie během posledního týdne zaznamenaly více než 10% posílení v reakci na zprávu o prodeji dluhopisů v objemu 104 milionů EUR s kupónem 11,625 % a splatností v roce 2016. Důsledkem toho došlo ke zlepšení dluhového profilu, ovšem na úkor vyšších úrokových nákladů. CME tedy aktuálně nemá žádné dluhopisy splatné před rokem 2015, takže má relativně dost času při čekání na lepší časy na reklamním trhu.

ORCO: ČS snižuje cílovou cenu na 1,65 EUR a doporučení na "držet", a to především kvůli úspěšné restrukturalizaci dluhopisů, kdy společnost úspěšně směnila drtivou většinu svých dluhopisů do akcií, a díky pokroku v refinancování dluhu v nominální hodnotě 286 milionů EUR spojeného s GSG portfoliem. Pokles z minulého týdne souvisí s přílivem nových akcií na trhy vyplývajícího ze směny dluhopisů na akcie.

ČS: Zářijová akciová strategie pro české akcie
Jaký výhled mají analytici České spořitelny na domácí akciový trh pro zářijové obchodování?

Defenzivní sázka na pražské burze: Pegas Nonwovens
Zvýšená kolísavost na trzích vybízí k poohlédnutí se po takzvaných defenzivních titulech. Na pražské burze se aktuálně jeví jako zajímavý kandidát výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens.

Burza Praha: Výsledková sezóna v kostce
V minulém týdnu skončila na pražské burze výsledková sezóna a všechny firmy již zveřejnily svá čtvrtletní, respektive pololetní data o hospodaření.

Zdroj: Česká spořitelna