Týden na trzích podle burzovních grafů: Nová pětiletá maxima u akcií a minimální volatilita volají po korekci
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Nová pětiletá maxima u akcií a minimální volatilita volají po korekci

Třetí týden roku 2013 byl také zelený. Index S&P 500 se přes očekávanou korekci vyšplhal nad zářijová maxima a překonal pětiletá maxima. Optimismus podpořily převážně pozitivní zprávy a zavírací cenu nad rezistencí 1 475 potvrdil nadprůměrný objem obchodů.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

S&P 500

Do trhu mohou nyní přitéct další peníze, které čekaly na signál o dalším růstu. Index může navzdory silnému překoupení pokračovat dále k silné rezistenci a psychologické úrovni 1 500 bodů.

Předchozí rezistence v zóně 1 470 se změnila na nejbližší support. Důležité supporty jsou na hladinách 1 450 a 1 430, kde se uzavře cenový odskok mezi zavírací cenou z 31. prosince 2012 a otevírací cenou z 2. ledna 2013.

S&P 500 - technická analýza

Index volatility VIX

Index volatility VIX v pátek uzavřel na hodnotě 12,46. Tak nízko byl naposledy v květnu 2007 a lze ho klasifikovat jako signál překoupeného trhu.

VIX - technická analýza

Závěr: Trh je překoupený a zralý na korekci. Index S&P 500 přesto dokázal vystoupat nad zářijová maxima. Do trhu mohou přitéct další peníze, které čekaly na signál, a index posílí na úroveň 1 500.

Krátkodobí obchodníci zde začnou vybírat zisky ze svých dlouhých pozic, korekce je tedy na spadnutí. Od psychologického čísla nás dělí pouhé procento. Důležité supporty jsou na 1 450 a na 1 430 bodech. Zde je vhodná příležitost k nákupům.

Spekulace na pokles: Americké akcie!
Americké akcie od začátku roku pokračují v růstu, který nastartovala dohoda o odsunutí pádu z takzvaného fiskálního útesu. Kromě toho začíná čtvrté kolo kvantitativního uvolňování (QE4), což investory motivuje i k nákupům akcií. Aleš Jandejsek, makléř z brokerjetu České spořitelny, ale považuje americký index S&P 500 za překoupený a uvažuje o možnosti spekulace na pokles amerických akcií.