10 "býčích" argumentů na rok 2013
|

10 "býčích" argumentů na rok 2013

Skeptik v prostředí neutuchajícího býčího sentimentu na trzích? V případě Michaela Belkina, stratéga finančních trhů, to je slabé slovo. Zde je jeho 10 "superbýčích" předpovědí na rok 2013!

Býčí trh Světové akcie
Býk a medvěd

1. Americká vláda a Kongres mají fiskální politiku (výdaje, daně a rozpočtový deficit) pod kontrolou. Rozpočtové nerovnováhy jsou vyřešeny. Není důvod, proč to déle vnímat jako problém pro ekonomiku nebo trhy.

2. Zisky firem z indexu S&P 500 klesají. Každý ví, že když se zisky zhoršují, jdou akcie nahoru!

3. Hedgeové fondy mají nejvyšší expozici na akciovém trhu od doby těsně předtím, než S&P 500 naposledy ztratil 50 %. 10 tisíc hedgeových fondů spravujících 2 biliony USD aktiv se přece nemůže mýlit!

4. 327 miliard USD v pohledávkách na marže na NYSE. Nejvyšší číslo od února 2008. Budoucí požadavky na vypořádání obchodů na marži znamenají stejně jako v roce 2008 býčí signál, protože investoři obchodující na páku budou muset doplácet peníze za ztrátové pozice na klesajícím trhu.

5. Daně rostou a vládní výdaje klesají, což především podle Keynesiánců znamená stimulaci ekonomického růstu, korporátních zisků a akciového trhu.

6. Bernanke natlačil investory do akcií. Fed je jako vždy před medvědími trhy ochrání. Jako během let 2001 až 2002 2007 až 2009. S Fedem se neperte"

7. Goldman Sachs je pravá ruka Fedu. Býci z Goldman Sachs radí nakupovat cyklické akcie.

8. Apple se dostal mezi TOP 10 pozic 800 hedgeových a podílových fondů koncem třetího čtvrtletí 2012. Obrovský pokles tržní kapitalizace Applu od 19. září 2012 je stimulací pro celý trh!

9. I když trh o něco klesne, každý portfoliomanažer půjde dolů s ním. Investoři ve fondech nemusejí mít starost a není potřeba zachraňovat své peníze.

10. 90 % tržních stratégů a analytiků oslovených Reuters počítá s lepším koncem roku 2013. Konsenzus sells oddělení velkých bank je vždy skvělým tržním kompasem. Vsaďte na ně, medvědí trhy předpovídají jejich býčí predikce s mimořádnou přesností.

Jak letos investovat: Akcie a dluhopisy nebudou tak atraktivní jako zlato, tvrdí Bill Gross
Dluhopisový král, který spravuje ve fondech Pimco aktiva klientů v hodnotě téměř 2 bilionů USD, předpovídá změnu kurzu v americké ekonomice a růst nezaměstnanosti v roce 2013. Slabá ekonomika povede k méně než 5% návratnosti dluhopisů a akcií. Těžit by z toho mělo zlato.

Do akciových fondů tečou rekordní peníze. Je korekce na spadnutí?
Za poslední týden přiteklo do akciových podílových fondů 22,2 miliardy amerických dolarů, což je druhý nejvyšší výsledek v historii. Investoři nakupují akcie jako diví, "smart money" tedy tuší, že je korekce blízko.

Zdroj: Ritholtz.com