Dolar a mladé trhy: Korelace s nejasným výsledkem pro akcie
|

Dolar a mladé trhy: Korelace s nejasným výsledkem pro akcie

Podle některých analytiků začíná korelace světových trhů v letošním roce slábnout. Nepochybně se například začal vyčleňovat japonský jen, který čelí frontálnímu útoku japonské vlády a centrální banky. Ale pokud jde o americký dolar a riziko, korelace je stále jasně patrná, i když možná trochu překvapivá.

Emerging Markets Americký dolar Korelace investic

Ukazuje to graf vývoje dolaru proti 10 významným světovým měnám a graf indexu akcií na mladých trzích. Dolar posiluje, když se daří mladým trhům. Na jedné straně se může jednat o to, že američtí exportéři do Asie těží z pozitivního výhledu tamní ekonomiky, kdy rostou i tamní akcie (posílení dolaru).

Na druhou stranu má ale americký dolar jako bezpečná investice tendenci lákat investory v době, kdy na trzích převládají obavy. A to jistě není ani dobrá doba pro americké exportéry, kterým naopak silný dolar komplikuje situaci. Korelaci dolaru a akcií na mladých trzích bude jistě zajímavé sledovat i v letošním roce.

Korelace amerického dolaru s mladými trhy

Akcie, FX a dluhopisy: Výhled Erste na měsíce dopředu
Mírný akciový optimismus, posílení amerického dolaru i švýcarského franku vůči euru a stabilní situace na trhu s dluhopisy - takový je výhled analytiků z Erste Group na první kvartál 2013. Žádný armagedon nečekejte.

Ekonomika vs. měnové války: Kdo má rád slabý dolar?
Oslabování amerického dolaru většinu amerických firem a investorů příliš netrápí. S opatrnými americkými spotřebiteli a omezenou vládní poptávkou se totiž na americkém trhu moc příležitostí k růstu nenabízí, a tak se zraky manažerů upírají především k rozvíjejícím se trhům.