Kam letos investovat: Akcie a dluhopisy s vyšším výnosem budou zajímavé, Čína si nos nenabije
|

Kam letos investovat: Akcie a dluhopisy s vyšším výnosem budou zajímavé, Čína si nos nenabije

Výkonnost akcií bude tažena jejich vyšším oceněním, růst zisků zůstane nízký, dividendy ale ohroženy nebudou. Výdaje společností porostou, zejména pokud vzroste jistota ve firemním sektoru. Číně nepředpovídáme tvrdé přistání, rozvíjející se trhy naopak nyní vypadají atraktivněji.

Státní dluhopisy Světové akcie Výhled na rok 2013
Mladé trhy - atraktivní volba

ING Investment Management předpovídá trhům pro rok 2013 o něco málo vyšší růst než v roce 2012, konkrétně globálně +3,3 %, USA +2 % a +0,3 % pro eurozónu. Navzdory přetrvávajícím rizikům budou trhy i v roce 2013 nabízet slušný růstový potenciál.

Dluhopisy jen s vyšším výnosem

S ohledem na předpokládaný budoucí růst výnosů státních dluhopisů čeká investiční nástroje s pevným příjmem složitější období. ING preferuje zejména dluhopisy, které nabízejí vyšší výnos, tedy dluhopisy rozvíjejících se států nebo korporátní dluhopisy.

Evropské akcie mají zajímavý potenciál

U akcií zůstanou vysoké rizikové přirážky, zejména v Evropě. Z regionálního pohledu preferujeme evropské akcie a akcie rozvíjejících se trhů. Celkově očekáváme vysoké, i když jednociferné akciové výnosy.

Nemovitosti mají podle nás nakročeno správným směrem, a proto jejich váhy v portfoliích navyšujeme. Naopak u komodit nepředpokládáme další růst cen. Jejich váhy proto naopak spíše snižujeme.

Speciál IW: Jak investovat v roce 2013
Vážení čtenáři a diváci Investičního webu, nabízíme vám sérii článků, analýz a exkluzivních rozhovorů, které vám pomohou odhadnout směr, kterým se příští rok budou vyvíjet kapitálové, finanční, komoditní a nemovitostní trhy. Kromě toho přinášíme řadu konkrétních investičních doporučení i čistě spekulativních investičních tipů na rok 2013. Nabídka článků a videí bude rozšiřována stejně rychle, jako odpočítáváme poslední dny letošního roku, a proto sledujte tento "výhledový rozcestník" i v dalších dnech.