Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci v USA odolávají, korekce stále nikde
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci v USA odolávají, korekce stále nikde

Pátý týden roku 2013 byl opět zelený. Údaj o HDP zaskočil, index S&P 500 uzavřel pod hladinou 1 500 bodů a zdálo se, že přichází korekce. Ale páteční data z trhu práce dala na HDP zapomenout a vše se opět zalilo sluncem.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

S&P 500

Býčí trend pokračuje v nebývalé síle. Z technického hlediska ještě lze nalézt rezistenci v pásmu 1 525 bodů, ale nejbližším cílem jsou historická maxima z října 2007 (zóna 1 560 až 1 570).

Pokud překoupený stav přece jen vyvolá korekci, nejbližší support je na 1 500 bodů. Zde je od pátku cenový odskok. Hlavní a silný support je ale v pásmu 1 470 až 1 460 bodů.

S&P 500 - technická analýza

Index volatility VIX

Index volatility VIX se v pátek vrátil pod 13, i když už předtím vystoupal na letní hodnoty loňského roku a zdálo se, že po návratu indexu S&P 500 pod 1 500 bodů korekce přece jen začíná. Jeden z pohledů na VIX je ten, že historicky nízké hodnoty varují před extrémně překoupeným trhem.

VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 psychologickou hladinu 1 500 bodů udržel. Praktická ukázka, že překoupený trh nutně neznamená brzkou korekci, pokračuje. Dokud se na grafu nezačne formovat série nižších zavíracích cen, býčí trh a růst bude pokračovat. Je potřeba připomenout, že páteční rally proběhla jen při průměrném objemu obchodů.

Z technického hlediska lze nalézt rezistenci v pásmu 1 525, ale nejbližším cílem jsou historická maxima z října 2007 (zóna 1 560 až 1 570). Pokud překoupený stav přece jen vyvolá korekci, nejbližší support je na 1 500. Zde je od pátku cenový odskok. Hlavní a silný support je v pásmu 1 470 až 1 460 bodů.

Signál ke korekci na akciích? Tady ho máte!
Bank of America našla alespoň náznak toho, proč by akcie mohly zkorigovat svůj růst z posledních týdnů. Americký dolar v posledních dnech posiluje (na grafu není známý dolarový index, kde je velká váha eura, ale takzvaný trade-weighted dollar index; dolar vůči euru naopak oslabuje), což znamená, že investoři míří do této bezpečné měny. Navíc příliv peněz do akciových fondů, v posledních týdnech velice rychlý, se zastavil.