Burzovní kalendář (25. 7. - 29. 7. 2016)
|

Burzovní kalendář (25. 7. - 29. 7. 2016)

Uplynulému týdnu dominovalo čtvrteční zasedání ECB, v příštím týdnu se investoři zaměří především na úterní a středeční zasedání FOMC a páteční rokování Bank of Japan. Pokračovat bude výsledková sezóna, v USA hospodářská čísla zveřejní mimo jiné Apple, Alphabet nebo Amazon a v Evropě Airbus nebo Deutsche Bank. Vyjdou také důležitá ekonomická data, například údaje o vývoji HDP eurozóny a Spojených států ve druhém čtvrtletí.

Burzovní kalendář

Ohlédnutí

Hlavní událostí uplynulého týdne bylo čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. ECB podle očekávání ponechala měnovou politiku beze změny, základní úroková sazba tak zůstává na 0 %, zápůjční na 0,25 % a depozitní na -0,4 %, kam je banka snížila již v březnu. Na tiskové konferenci po konci zasedání se guvernér banky Mario Draghi překvapivě více než brexitu věnoval špatným úvěrům evropských bank. Mimo jiné řekl, že ekonomika eurozóny přímo stojí na bankách, a je proto nutné, aby byl bankovní sektor v Evropě zdravý. V této souvislosti Draghi upozornil na velké objemy špatných úvěrů v portfoliích italských bank a poznamenal, že "špatné úvěry kolidují s měnovou politikou ECB", jelikož snižují schopnost finančních domů poskytovat úvěry podnikům a domácnostem.

"Pro ECB je v tuto chvíli obtížné odhadnout a kvantifikovat dopady brexitu na ekonomiku, mimo jiné proto, že nejsou známy budoucí obchodní vztahy mezi Velkou Británií a EU. ECB bude odhadovat dopady brexitu na ekonomiku eurozóny ve svém výhledu nejdříve v září. Pokud by bylo potřeba z důvodu brexitu uvolnit měnovou politiku, ECB by tak zřejmě učinila nejdříve na podzim," říká Jana Urbánková, analytička z České spořitelny.

"Je také otázkou, jaká opatření by banka k případnému dalšímu uvolnění měnové politiky použila. Další snížení depozitní sazby (dnes -0,4 %) by již představovalo riziko pro banky v eurozóně. Pravděpodobnější by proto mohly být zvýšení objemu nákupů aktiv v rámci QE, změna podmínek programu či prodloužení délky jeho trvání," dodává Urbánková.

Z ekonomických údajů investory více zaujaly britská inflace, ekonomické indexy institutu ZEW pro Německo a eurozónu a předběžné indexy nákupních manažerů za červenec, které vyšly v Asii, Evropě i USA.

První průkaznější data zveřejněná po červnovém britském referendu o budoucnosti Spojeného království v Evropské unii ukázala, že důvěra investorů a analytiků v ekonomiku zemí eura se prudce propadla a aktivita v britském soukromém sektoru přešla z pásma expanze do pásma kontrakce.

Hodnota indexu ekonomického sentimentu sestavovaného institutem ZEW se v červenci v eurozóně propadla na -14,7 bodu z 20,2 bodu v červnu. Čekal se pokles pouze na 12,3 bodu. "Pokles důvěry po britském referendu byl očekáván, ale v mnohem menší míře. Odhady ekonomických dopadů (výsledku referenda) na evropské země nicméně zatím alespoň pro nejbližší budoucnost nejsou zásadní," říká Dana Hájková, analytička z České spořitelny.

Index nákupních manažerů v britském zpracovatelském sektoru se pak podle předběžných dat agentury Markit v červenci snížil na 49,1 bodu z 52,1 bodu (odhad: 50 bodů) a ukazatel za sektor služeb klesl na 47,4 bodu z 52,3 bodu (odhad: 49,2 bodu). Data tak ukazují, že ani společnosti ve Spojeném království neberou rozhodnutí Britů odejít z EU na lehkou váhu.

"Je to první významný průzkum po britském referendu o budoucnosti země v EU, který ukazuje tempo aktivity v ekonomice. Doslova by tento výsledek naznačoval období hospodářského útlumu," uvedl podle agentury Reuters analytik ze společnosti Investec Philip Shaw. Na konkrétní závěry podle něj ale ještě může být brzy. "Určitě se ale zdá, že druhé pololetí bude slabší než první," řekl.

Kdyby indexy za zpracovatelský sektor a sektor služeb setrvaly na současných úrovních, signalizovalo by to zpomalení čtvrtletního růstu britské ekonomiky na 0,4 %. Tak pomalu Británie od krize z let 2008 až 2009 ještě nerostla.

Americké akcie v uplynulém týdnu opět přepisovaly historii. Hned v pondělí se indexy Dow a S&P 500 vyšplhaly na svá nová zavírací maxima, ve středu oba benchmarky posunuly výše jak zavírací, tak absolutní maxima a v pátek S&P 500 ještě jednou posunul zavírací maximum. Historické maximum indexu Dow je nyní 18 622,01 bodu a v případě indexu S&P 500 činí 2 175,63 bodu. Zavírací maximum S&P 500 je 2 175,03 bodu a Dow uzavřel nejvýše na 18 595,03 bodu. Za celý uplynulý týden Dow posílil o 0,29 %, S&P 500 přidal 0,61 % a Nasdaq Composite vzrostl o 1,4 %.

Také evropské akcie v uplynulém týdnu rostly, britský FTSE 100 stoupl o 0,88 %, německý DAX přidal 0,8 % a celoevropský STOXX Europe 600 posílil o 0,71 %. Nejslabší týdenní výkon předvedla z hlavních trhů západní Evropy Francie, index CAC 40 přidal pouze 0,09 %.

Akcie na pražské burze za celý uplynulý týden podle indexu PX zpevnily o 3,2 %. Nejvíce rostoucí akcií byla O2 C.R. se ziskem 10,9 %. "Odhadujeme, že se technicky zmírňoval předešlý negativní trend. O2 příští týden zveřejní hospodářské výsledky a poté bude moci opětovně odkupovat vlastní akcie," uvedl analytik z J&T Banky Milan Vaníček.

Nejvíce klesající akcií byla v Praze mediální CME, která za týden přišla o 8,2 %. Podle Vaníčka mohl být pokles ceny titulu způsoben očekáváním slabšího čistého zisku za druhé čtvrtletí. Firma výsledky zveřejní stejně jako O2 příští týden a její čistý zisk bude podle Vaníčka negativně ovlivněn zaúčtováním finanční ztráty kvůli svolání vlastních dluhopisů.

"Víkendový pokus o vládní převrat v Turecku trhy nějak výrazněji nepoznamenal. Prozatímní vyznění výsledkové sezóny má spíše mírně příznivý tón a čtvrteční zasedání ECB nepřineslo pro trhy žádný impulz. I když indexy v západní Evropě a USA rostly jen mírně, burzy v regionu střední a východní Evropy byly zahrnuty nákupními objednávkami. V rámci pozitivní nálady se předvedla i domácí burza," popsal situaci na akciových trzích Vaníček.

Americké akcie se v pátek vrátily k růstu, v plusu skončily hlavní indexy i za celý týden
Americké akcie v pátek posílily, a hlavní akciové indexy se tak posunuly zpátky k rekordním maximům, na která se vyšplhaly v průběhu týdne. Dařilo se zejména telekomunikačním firmám. Americký dolar v závěru týdne vystoupil na více než čtyřměsíční maximum vůči koši světových měn, euro srážela mimo jiné zpráva o útoku v mnichovském obchodním centru.
Evropské akcie zakončily páteční seanci kolem nuly, za celý týden zpevnily hlavní indexy o necelé procento
Evropské akcie pátek zakončily nevýrazně, za celý týden nicméně většina hlavních západoevropských benchmarků stoupla téměř o procento. Dění na trzích v závěru týdne ovlivňovaly pokračující výsledková sezóna a série předběžných indexů nákupních manažerů.
Pražská burza v pátek zpevnila posedmé v řadě, za celý týden přidal index PX přes tři procenta
Index PX v pátek posílil o 0,44 % na 891,37 bodu, a prodloužil tak růstovou sérii již na sedm seancí. Za celý týden hlavní benchmark pražské burzy přidal více než tři procenta.

Výhled

Poslední červencový týden bude patřit centrálním bankám, zasedat jich bude více než deset, mimo jiné v Izraeli, Maďarsku, Egyptě, na Ukrajině, v Rusku, Japonsku a Spojených státech.

Obzvláště pozorně budou investoři sledovat zasedání amerického Fedu a Bank of Japan. V případě Fedu se změna měnové politiky nečeká, základní úrokovou sazbu by tak centrální banka USA měla potvrdit v pásmu 0,25-0,5 %, kam ji zvýšila z rekordního minima 0-0,25 % loni v prosinci. Čeká se ale, jak Fed okomentuje rozhodnutí Britů vystoupit z Evropské unie. Tisková konference Janet Yellenové po konci zasedání naplánovaná není, Fed tak své rozhodnutí a komentáře představí jen v písemné podobě.

V případě Bank of Japan jsou investoři zvědaví, zda na zasedání banka nepředstaví nová opatření na podporu růstu HDP a inflace. Nové kroky na podporu japonského hospodářství by podle očekávání měla brzy podniknout i japonská vláda.

Japonský list Kyodo ve čtvrtek s odkazem na zdroje obeznámené se situací uvedl, že japonská vláda připravuje novou sérii opatření ne podporu domácí ekonomiky. Vláda by na podporu ekonomiky podle listu měla vynaložit až 188 miliard dolarů, což je výrazně více, než se dosud čekalo. Opatření mají japonskou ekonomiku ochránit mimo jiné proti negativním dopadům brexitu. Původní odhady hovořily o balíčku opatření ve zhruba poloviční hodnotě.

Guvernér Bank of Japan Haruhiko Kuroda později ve čtvrtek řekl, že japonská centrální banka neplánuje jako jedno z opatření na podporu domácí ekonomiky využít přímou distribuci peněz mezi spotřebitele a podniky (helicopter money).

Z makrodat se investoři v nadcházejícím týdnu zaměří na americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (středa), německou inflaci (čtvrtek), japonskou inflaci a nezaměstnanost a inflaci eurozóny a údaje o HDP USA a eurozóny za druhé čtvrtletí (pátek).

"Minulý týden nastaly po konci pátečního obchodování zmatky v Turecku a akciové futures okamžitě klesly, v pondělí se ale na trzích nic vážného nedělo. A to ještě před týdnem ve čtvrtek došlo k útoku v Nice. Před tímto víkendem se střílelo v Mnichově a opět se počítali mrtví. Jaká událost přiměje trhy k opravdu dramatickému poklesu? Výsledková sezóna vyznívá lépe, než se (oficiálně) čekalo, v týdnu jsou na řadě mimo jiné Apple a Alphabet," napsal v pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál. "Hodnota S&P 500 je relativně těsně pod psychologickou hladinou 2 200 bodů, kterou zřejmě index brzy otestuje. Je cítit možná až příliš optimismu na to, že srpen klepe na dveře," dodal Košťál.

S&P 500 - technická analýza

Ve Spojených státech se hospodářskými výsledky za druhé čtvrtletí v nadcházejícím týdnu pochlubí téměř 200 firem z indexu S&P 500. Kromě Applu a Alphabetu čísla zveřejní mimo jiné i McDonald's, DuPont, Verizon, Caterpillar, 3M, Twitter, Coca-Cola, Boeing, Facebook, Groupon, Harley-Davidson, Dow Chemical, Colgate-Palmolive, Ford Motor, MasterCard, Amazon.com, Chevron, ExxonMobil nebo Merck & Co.

V Evropě výsledky za druhý kvartál zveřejní například Ryanair Holdings, BP, BASF, Air France-KLM, Airbus Group, Credit Suisse, GlaxoSmithKline, Banco Santander, Deutsche Bank, BNP Paribas, TOTAL, Lloyds Banking Group, Royal Dutch Shell, Anglo American, Volkswagen, Assicurazioni Generali, Anheuser-Busch InBev nebo Barclays a UBS.

Na pražské burze bude výsledková sezóna za druhé čtvrtletí pokračovat v úterý ráno čísly mediální společnosti CME a ve čtvrtek ráno zprávou telekomunikační společnosti O2 Czech Republic.

Podle Milana Vaníčka bude v případě O2 důležité, jak se firmě daří bojovat proti poklesu tržeb a jak firma pokračuje s optimalizací svých nákladů. Vaníček odhaduje, že O2 vykáže meziroční pokles tržeb o procento.

Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 25. července
Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 25. července a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Výhled pro jednotlivé dny

V noci na pondělí vyjde v Japonsku výsledek obchodní bilance, dopoledne na trh Německo pošle index podnikatelského klimatu od institutu Ifo, odpoledne vyjde v USA index průmyslové aktivity dallaského Fedu a ve Filadelfii začne čtyřdenní výroční sjezd demokratů, na kterém bude oficiální kandidátkou strany na post americké prezidentky jmenována Hillary Clintonová. Kvartálními hospodářskými výsledky se pochlubí v Evropě Koninklijke Philips, Ryanair Holdings či TNT Express a v USA Kimberly-Clark, Sprint, Texas Instruments nebo Gilead Sciences.

V úterý vydá Nový Zéland výsledek obchodní bilance, Británie se připojí s pravidelnou týdenní zprávou o počtu schválených hypoték a odpoledne vyjdou v USA index cen domů S&P/Case-Shiller, předběžný červencový index nákupních manažerů v sektoru služeb a předběžný kompozitní PMI od společnosti Markit Economics, index spotřebitelské důvěry od organizace Conference Board, index průmyslové aktivity richmondského Fedu, zpráva o prodejích nových domů a pravidelná týdenní zpráva o vývoji zásob ropy od ropného institutu API a ve Filadelfii bude druhým dnem pokračovat sjezd demokratů. Do výsledkové mozaiky přispějí v Evropě například BP nebo Telecom Italia a Orange, v USA mimo jiné McDonald's, DuPont, Verizon Communications, Caterpillar, 3M nebo Apple a Twitter a v Asii Canon, Hyundai Motor nebo Kia Motors. Na pražské burze ráno výsledky představí mediální firma CME.

V noci na středu Austrálie zveřejní index spotřebitelských cen, dopoledne Německo odtajní index dovozních cen a index spotřebitelské důvěry od GfK, Francie se připojí s indexem výrobních cen a indexem spotřebitelské důvěry, Španělsko odtajní statistiku maloobchodních tržeb, Itálie zveřejní indexy spotřebitelské a podnikatelské důvěry a Spojené království vydá první odhad vývoje své ekonomiky ve druhém čtvrtletí. Odpoledne budou obchodníci v USA vyhodnocovat objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, statistiku rozjednaných prodejů domů a pravidelné týdenní zprávy o počtu žádostí o hypotéku a vývoji zásob ropy na americkém území od vládní agentury EIA. Ve Filadelfii budou třetím dnem rokovat demokraté na svém výročním sjezdu. Zrak většiny investorů se ale bude upínat především k zasedání americké centrální banky, jehož výsledek bude oznámen ve 20.00 SELČ. Změna měnové politiky Fedu se nečeká, konat se nebude ani tisková konference šéfky Fedu Janet Yellenové. Hospodářskými čísly za uplynulý kvartál se pochlubí v Asii FANUC, Mitsubishi Motors, Nintendo nebo Nissan Motor, v Evropě BASF, Banco Santander, Air France-KLM, Airbus Group, IMMOFINANZ, Peugeot, Fiat Chrysler Automobiles nebo Deutsche Bank a v USA Boeing, Altria Group, Coca-Cola, T-Mobile US, Goodyear Tire & Rubber, Mondelez International nebo Facebook a Groupon.

Ve čtvrtek dopoledne Spojené království zveřejní index cen domů, Itálie vydá zprávu o vývoji mezd, v eurozóně vyjdou index spotřebitelské důvěry, index nálady v průmyslu a sektoru služeb, index podnikatelského klimatu a index ekonomického sentimentu, Španělsko a Německo přidají zprávy o vývoji nezaměstnanosti a největší evropská ekonomika na trh pošle ještě inflační statistiku. V USA poté odpoledne vyjdou výsledek obchodní bilance, index aktivity kansaského Fedu a pravidelné týdenní zprávy o změně počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti a vývoji zásob zemního plynu od vládní agentury EIA. Ve Filadelfii skončí čtyřdenní konvent demokratů. Kvartální hospodářské výsledky budou reportovat v Asii Komatsu, Konica Minolta, Nomura Holdings, Softbank Group nebo Yahoo! Japan, v Evropě Volkswagen, British American Tobacco, Anglo American, Royal Dutch Shell, Telefónica, Lloyds Banking Group, TOTAL, AstraZeneca, Danone, Credit Suisse Group nebo BNP Paribas a v USA Alphabet, Amazon.com, Ford Motor, MasterCard, Colgate-Palmolive, Dow Chemical nebo Harley-Davidson. Na pražské burze bude výsledková sezóna pokračovat hospodářskými čísly telekomunikační společnosti O2 Czech Republic.

V noci na pátek vyjde série důležitých dat v Japonsku - země vycházejícího slunce na trh pošle inflační statistiku, zprávu o vývoji nezaměstnanosti, údaje o vývoji výdajů domácností, data o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách, statistiku stavebních objednávek, údaje o výrobě aut a zprávu o zahájené výstavbě. Zasedat navíc bude japonská centrální banka, která by podle některých analytiků mohla představit nová opatření na podporu růstu ekonomiky a inflace. Zprávu o vývoji maloobchodních tržeb v pátek zveřejní i Německo a Řecko, které přidá ještě index výrobních cen. Index cen výrobců vyjde i v Itálii, která navíc zveřejní ještě zprávu o vývoji nezaměstnanosti a spolu s Francií, Španělskem a eurozónou na trh pošle ještě předběžnou červencovou inflační statistiku. Společenství zemí platících eurem vydá ještě první odhad vývoje své ekonomiky ve druhém čtvrtletí. O vývoji svých ekonomik ve druhém kvartálu budou v Evropě informovat i Španělsko a Francie a odpoledne se stejnou statistikou pochlubí i Spojené státy. V Evropě ještě Británie zveřejní statistiku schválených žádostí o hypotéku a Eurostat odtajní zprávu o vývoji nezaměstnanosti v eurozóně a Evropské unii, ve Spojených státech vyjdou spolu se zprávou o vývoji HDP index nákladů na práci a statistika výdajů na osobní spotřebu, Kanada doplní index cen surových materiálů, index cen v průmyslu a zprávu o vývoji HDP za květen. Zaktualizovány budou ratingy Chorvatska (Fitch), Německa (DBRS), Dánska (Fitch), Slovenska (Moody's a S&P) nebo Španělska (Fitch). Výsledková sezóna bude pokračovat v Asii čísly firem Fujitsu, Mazda Motor, Panasonic, Sharp nebo Sony, v Evropě údaji firem Assicurazioni Generali, Barclays, Anheuser-Busch InBev, ArcelorMittal nebo UBS Group a v USA zprávami společností Merck & Co, ExxonMobil nebo Chevron.

O výhled na další obchodní týden jsme požádali analytičku Janu Urbánkovou z České spořitelny.

 

MPSV: Nezaměstnanost v ČR v březnu zůstala na 3 %
před 29 minutami

MPSV: Nezaměstnanost v ČR v březnu zůstala na 3 %

Nezaměstnanost v Česku zůstala v březnu na únorových 3 %. Ubývá však volných pracovních míst. V pořadu České televize...
Nezaměstnanost Česká ekonomika Česká republika
Průzkum: Finanční ztráty kvůli koronaviru má v ČR 72 % developerů
10:36

Průzkum: Finanční ztráty kvůli koronaviru má v ČR 72 % developerů

Kvůli současným opatřením proti šíření koronaviru má v ČR finanční ztráty 72 % developerů. Ti, kteří již ztráty...
Developerské firmy Realitní trh Stavebnictví
Nezaměstnanost v ČR podle odhadů v březnu stoupla, možná i na 4,3 %
10:33

Nezaměstnanost v ČR podle odhadů v březnu stoupla, možná i na 4,3 %

Nezaměstnanost v ČR v březnu podle odhadů analytiků oslovených agenturou ČTK zcela určitě stoupla z únorových 3 %....
Nezaměstnanost Česká ekonomika Česká republika
Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl nad 3 600, země obnoví některé…
10:02

Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl nad 3 600, země obnoví některé ekonomické aktivity

Počet obětí koronaviru v Íránu stoupl na 3 603, za uplynulých 24 hodin přibylo 151 mrtvých. Celkem má země 58 226...
Írán Blízký a Střední východ Koronavirus
ČSOB: Sedm pct firem raději propouští, než by využily kurzarbeit
08:51

ČSOB: Sedm pct firem raději propouští, než by využily kurzarbeit

Propouštění zaměstnanců před využitím tzv. kurzarbeitu dává přednost 7 %českých firem. Vysvětlují to tím, že tato...
Pracovní trh
ČEZ: O odklad platby záloh kvůli koronaviru už požádalo přes 2 500…
06:51

ČEZ: O odklad platby záloh kvůli koronaviru už požádalo přes 2 500 lidí

Přes 2 500 zákazníků zatím požádalo u společnosti ČEZ Prodej o odklad platby záloh za energie v souvislosti s dopady...
ČEZ Elektřina Energetika
ČT: Babiš a Havlíček připustili vstup státu do klíčových firem v…
včera v 20:46

ČT: Babiš a Havlíček připustili vstup státu do klíčových firem v problémech

Stát by mohl vstoupit do klíčových podniků, pokud by se kvůli ekonomickým dopadům epidemie koronaviru dostaly do...
Česká republika Byznys a podnikání Politika
V Maďarsku na nemoc COVID-19 zemřelo dalších šest osob, celkový počet…
včera v 14:41

V Maďarsku na nemoc COVID-19 zemřelo dalších šest osob, celkový počet obětí stoupl na 32

Počet lidí s potvrzeným onemocněním covid-19 způsobeným koronavirem v Maďarsku stoupl na 678. Dalších šest osob za...
Maďarsko Koronavirus
S&P potvrdila rating Německa na nejvyšší úrovni AAA
včera v 09:17

S&P potvrdila rating Německa na nejvyšší úrovni AAA

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Německa na nejvyšší...
Německo Rating
Ford prodloužil odstávky výroby v Evropě do 4. dubna
včera v 08:15

Ford prodloužil odstávky výroby v Evropě do 4. dubna

Americká automobilka Ford Motor prodloužila dočasné přerušení výroby automobilů a motorů ve většině svých evropských...
Ford Auta Průmysl
RBK: V ruské pomoci USA byly i výrobky firmy pod americkými sankcemi
3. 4. 2020 22:31

RBK: V ruské pomoci USA byly i výrobky firmy pod americkými sankcemi

Mezi zdravotnickým materiálem poslaným Ruskem Spojeným státům na pomoc v boji proti koronaviru byly i výrobky...
Rusko Spojené státy americké (USA) Koronavirus
Americké akcie v pátek klesly po nepříznivých datech z trhu práce, v…
Americké akcie v pátek klesly po nepříznivých datech z trhu práce, v…
3. 4. 2020 22:30

Americké akcie v pátek klesly po nepříznivých datech z trhu práce, v červených číslech skončily hlavní indexy i v týdenním horizontu

Americké akcie v pátek oslabily. Úvodní ztráty během dne prohlubovaly v reakci na zprávu, že na trhu práce USA v...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Pátek na trzích (3. dubna 2020): Evropské i americké akcie klesly.…
Pátek na trzích (3. dubna 2020): Evropské i americké akcie klesly.…
3. 4. 2020 22:15

Pátek na trzích (3. dubna 2020): Evropské i americké akcie klesly. Data z trhu práce USA byla výrazně horší, než se čekalo

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo v pátek pod nulou a v červených číslech indexy seanci také...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
MMF: Koronavirus má na ekonomiku horší dopad než finanční krize
3. 4. 2020 20:58

MMF: Koronavirus má na ekonomiku horší dopad než finanční krize

Koronavirus má na ekonomiku mnohem horší dopad, než měla globální finanční krize z let 2008 a 2009. Uvedla to v pátek...
Koronavirus Světová ekonomika Finanční krize
Schillerová: OSVČ nebudou muset pro získání 25 000 Kč dokládat pokles…
3. 4. 2020 18:07

Schillerová: OSVČ nebudou muset pro získání 25 000 Kč dokládat pokles příjmů

Pro získání jednorázového příspěvku 25 000 korun nebudou muset živnostníci dokládat pokles příjmů. Na podporu budou...
Byznys a podnikání Česká republika
Evropské akcie v pátek zlevnily, ztráty indexy zaznamenaly i v…
Evropské akcie v pátek zlevnily, ztráty indexy zaznamenaly i v…
3. 4. 2020 18:00

Evropské akcie v pátek zlevnily, ztráty indexy zaznamenaly i v týdenním horizontu

Západoevropské akcie zahájily páteční obchodování pod nulou a hlavní indexy, s výjimkou německého benchmarku DAX,...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
Afrika má kvůli koronaviru potíže s přepravou zboží a pomoci
3. 4. 2020 17:53

Afrika má kvůli koronaviru potíže s přepravou zboží a pomoci

Více než polovina z 54 afrických států uzavřela kvůli koronaviru své pozemní, vzdušné i námořní hranice. Celý...
Afrika Koronavirus Mezinárodní obchod
Britský autoprůmysl potřebuje hotovost a žádá o pomoc vládu
3. 4. 2020 17:46

Britský autoprůmysl potřebuje hotovost a žádá o pomoc vládu

Britský automobilový průmysl potřebuje okamžitě hotovost a žádá vládu o pomoc dodavatelům. Někteří mají v čase...
Spojené království Průmysl Auta
Polsko pracuje na aplikaci, která pomůže sledovat nakažené koronavirem
3. 4. 2020 16:55

Polsko pracuje na aplikaci, která pomůže sledovat nakažené koronavirem

Polsko pracuje na aplikaci pro chytré telefony, která pomůže sledovat pohyb nemocných koronavirem a varovat ty, kteří...
Polsko Koronavirus Technologie
Pražská burza na konci týdne opět změnila směr a klesla, za pět…
Pražská burza na konci týdne opět změnila směr a klesla, za pět…
3. 4. 2020 16:50

Pražská burza na konci týdne opět změnila směr a klesla, za pět obchodních dní index PX odepsal 0,9 %

Pražská burza na konci týdne opět změnila směr a klesla. Index PX se snížil o 0,83 % na 774,34 bodu. Dolů šly akcie...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR