32 podhodnocených akcií
|

32 podhodnocených akcií

Akciové tipy může rozdávat kdekdo. Společnost Morningstar to ale se svými týmy analytiků a stratégů, kteří známkují jednotlivé firmy, má podložené přece jen o něco lépe než běžný smrtelník z Main Street. Které tituly jsou podle ní aktuálně levnější, než by odpovídalo jejich férovým hodnotám?

Americké akcie Sektory Investiční tipy Akciové tipy

Základní materiály

Napětí v obchodních vztazích USA a Číny dopadlo na růstové vyhlídky ekonomiky a na ocenění v odvětví základních surovin. Některé segmenty jsou ale zasaženy méně než jiné. Morningstar vnímá příležitosti na trzích s uranem, lithiem a dřevem (využívaným hojně v rezidenční výstavbě).

Komunikační služby

Zatímco tradiční telekomunikační firmy jsou pod tlakem, zbytek odvětví prosperuje. Rozvoj sítí pohání celý sektor.

Cyklické spotřební zboží

Morningstar se líbí především segmenty automobilů, cestování a zábavy. Příležitosti vnímá zejména u firem, které dokáží své aktivity přesouvat na internet (e-commerce).

Necyklické spotřební zboží

Tento sektor je aktuálně oproti férovým hodnotám drahý (prémie okolo 9 %). Příležitosti ale jsou v segmentu tabákových společností. Trh podle Morningstar nedoceňuje například potenciál zahřívaného tabáku. Zajímavé akcie jsou nadále i v odvětví výrobců alkoholických nápojů.

Energetika

Akcie v tomto odvětví v uplynulých měsících ztrácely společně s poklesem cen ropy. Například akcie firem poskytujících služby těžařským firmám jsou nejlevnější za deset let.

Finanční služby

Podle Morningstar mírně podhodnocený sektor. Nižší sazby a případná recese by pro banky nebyly pozitivní, trh to ale s oceněním přehání.

Zdravotní péče

Zajímavé příležitosti v jinak férově oceněném odvětví jsou podle Morningstar v segmentech výrobců léků a poskytovatelů péče. Velký potenciál nadále skýtají fúze a akvizice.

Průmysl

Poptávka je nadále zdravá. Pro velké firmy s diverzifikovaným produktovým portfoliem navíc nejsou velkou hrozbou ani potenciální nová cla. Morningstar vnímá jako zajímavé segmenty distribuce a stavebních strojů.

Reality

Sektoru se zpravidla daří, když klesají sazby. Morningstar se obává, že zisky z poslední doby bude mít odvětví tendenci spíše odevzdávat.

Technologie

I letos jsou technologické společnosti tahouny trhu. I tak je ale mediánová firma podle Morningstar oceněna 4 % pod férovou hodnotou. USA a Čína podle firmy nakonec dospějí k dohodě o vzájemném obchodu, což odvětví podpoří. Zajímavě oceněný je například podsektor on-line médií, po silném růstu je naopak mdlý výhled pro výrobce čipů.

Veřejné služby

Zisky i dividendy zajišťují sektoru další růstový potenciál, jakkoli jeho ocenění je již podle Morningstar poměrně vysoké.

Zdroj: Morningstar