Jim Cramer: Akciové výprodeje? Nepanikařte, nakupujte!
|

Jim Cramer: Akciové výprodeje? Nepanikařte, nakupujte!

Americký akciový býk stárne. Indexy se stále tlačí nahoru, analytici ale upozorňují, že pozdní fáze hospodářského cyklu, v níž se nacházíme, přináší také zvýšenou volatilitu na akciových trzích. Burzovní guru a excentrický moderátor pořadu Mad Money na CNBC Jim Cramer se nedávno zaměřil na bleskové akciové výprodeje.

Investiční guru Ponaučení pro investory Investiční strategie Korekce na trzích Americké akcie

Cramer je přesvědčený, že většina bleskových výprodejů není adekvátní reakcí na situaci na trzích. Upozorňuje, že ve velkém množství případů je na vině malý polštář při investování na páku, přelití negativní nálady ze zahraničních trhů, příliš velká nabídka nových akcií v IPO nebo SPO, přehnaná reakce na reportované výsledky firem pod dohady analytiků či nafukování politických témat.

"Než jakkoli zasáhnete do svého portfolia, zeptejte se, co způsobilo daný pokles a zda má tato událost reálný vliv na konkrétní akcie, které držíte. Moje rada? Propady na trzích mají různé důvody. Pokud ovšem nejsou vyvolané systémovým rizikem, vytvářejí výprodeje vždy příležitost k nákupu," říká Cramer.

Zdroj: CNBC