Americké akcie: Technická analýza, která býky nepotěší
|

Americké akcie: Technická analýza, která býky nepotěší

Technická analýza může investorům poskytnout tržní perspektivu, kterou jim samotné fundamenty nenabízejí. Následující dva grafy přitom nevěstí nic dobrého.

Technická analýza Americké akcie S&P 500

Graham Summers, hlavní stratég Phoenix Capital Research, si s předpověďmi kolapsu trhu nedá pokoj. Nedávno varoval, že centrálním bankám dochází munice a globální ekonomika začíná zpomalovat, s čímž vlastně nelze tak úplně nesouhlasit.

Tentokrát na to jde přes technickou analýzu. Konkrétně maluje do měsíčního grafu amerického akciového indexu S&P 500. Na prvním obrázku jsou kromě kurzu také indikátory MACD a RSI. První naznačuje prodejní signál, byť již poměrně starý. U RSI je však jasná divergence, kdy při každém maximu cen akcií stoupl index relativní síly pouze na nižší vrchol. S&P 500 samotný pak vytvořil nepříliš běžný obrazec megafonu s vrchní trendovou čárou velice blízko úrovní, na nichž se momentálně obchoduje.

To vše dohromady vysílá signál, že momentum ochabuje, zatímco samotný kurz je možná na konci růstového trendu. Investoři by se tedy měli mít na pozoru a očekávat obrat trendu s poklesem cen akcií až na hladinu podpory (červeně).

Pokud by nevydržela ani tato podpora, můžeme se dočkat mnohem většího propadu, než jakého jsme byli svědky loni v prosinci.

Je samozřejmě také možné, že po překonání maxima bude hodnota indexu S&P 500 letět dále nahoru a horní linie megafonu se změní v hladinu podpory. Ale vsadíte si na tu možnost?

Zdroj: Phoenix Capital Research