Bank of America: Býčí trend v USA nekončí, vsaďte i na tyto dva sektory
|

Bank of America: Býčí trend v USA nekončí, vsaďte i na tyto dva sektory

Podle stratégů z Bank of America Merrill Lynch bude býčí trend na americkém akciovém trhu ještě nějakou dobu pokračovat. Smysl podle nich má zaměřit pozornost na některá odvětví, která v uplynulých kvartálech nebyla na čele růstového pelotonu.

Americké akcie S&P 500 Sektory Investiční tipy

Růst akciového indexu S&P 500 bez 20% poklesu trvá již 9,5 roku, což z něj dělá růst vpravdě historický. Podle Bank of America Merrill Lynch by posilování akcií nemělo hned tak skončit, protože ziskovost společností nadále solidně roste.

Banka i proto do koše sektorů, jež vnímá optimisticky, nově zařadila také průmysl a zdravotní péči (dále nadvažuje odvětví financí, základních materiálů a technologií). Investice do průmyslových společností je typickou sázkou na silnou fázi ekonomického cyklu, zatímco odvětví zdravotní péče by portfoliu mělo poskytnout ochranu před případnými výkyvy.

"Sektor zdravotní péče je levný (oproti S&P 500 i svému historickému průměru), mezi manažery fondů málo oblíbený, ale ve druhém čtvrtletí vykázal skvělé zisky," píše Savita Subramanian, šéfka akciových stratégů v Bank of America Merrill Lynch.

Nejvíce se jí líbí podsektory výrobců léků a biotechnologií. Rizikem je podle Subramanian schopnost firem nadále určovat ceny léků, a to i ve světle výzev z úst amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby farmaceutické společnosti vycházely cenami vstříc pacientům.

Odvětví průmyslu je také atraktivně oceněno, v posledních měsících je totiž srazily obavy z dopadů obchodních válek. Návratnost kapitálu je ale v sektoru lepší než v rámci indexu S&P 500 jako celku. Také manažeři fondů z průmyslu hodně vycouvali, a tak jsou některé společnosti nyní mimořádně slibnou investicí. Savita Subramanian vypichuje především odvětví jako letectví, obrana a průmyslové konglomeráty.

Zdroj: Bank of America Merrill Lynch