Cena stříbra a blýskání se na lepší (komoditní) časy?
|

Cena stříbra a blýskání se na lepší (komoditní) časy?

Stříbro je na trhu s drahými kovy těžkou váhou, jeho lesk ale již léta bledne. Ve srovnání se zlatem je stříbro dokonce nejlevnější za více než 25 let. Má potenciál své mnohaleté potácení napravit?

Stříbro Zlato Srovnání investic Komodity Investiční alternativy Vzácné kovy

Stříbro je často díky své pozici drahého kovu (a potenciálně uchovatele hodnoty) a zároveň podstatné roli v průmyslu považováno za ukazatel míry rizika na komoditních trzích. Když se stříbru daří lépe než zlatu, je to bráno jako důkaz, že jsou trhy v "risk-on" módu. Když se více daří zlatu, je to chápáno jako příklon trhu k bezpečí.

V uplynulých zhruba osmi letech stříbro za zlatem zaostávalo, jakkoli to vzhledem k výkonnosti světových (a zejména amerických) akcií není v souladu s popsaným fungováním stříbra jako indikátoru. Ukazuje to minimálně na odtrženost cen akcií od kondice ekonomiky, jíž je poptávka po komoditách solidním ukazatelem.

Aktuálně poměr cen stříbra a zlata testuje dlouhodobou hladinu podpory, přičemž je nejníže od roku 1992. Udrží se nad touto linií a dokáže se odrazit výše? Býci na trhu s kovy (a obecně komoditami) by jistě nebyli proti.

Zdroj: Kimble Charting Solutions