Co Twitter dal: Drahé akcie, znásilnění žádný problém a 50 dnů s Donaldem

Vybíráme tweety, které vás mohou zajímat.
Drahé americké akcie
Začnu akciemi, ať se neleknete. I když jak se to vezme. Ocenění amerických akcií je přiměřené (když je potřebujete někomu prodat, nebo když jste Warren Buffett a zkrátka věříte USA, případně když trváte jen a pouze na relativním ocenění ve vztahu k dluhopisům), nadprůměrné (když chcete kolem té horké kaše jen tak tiše našlapovat), nebo rovnou nejvyšší kromě doby, kdy v Americe věřili, že je internet nejen uživí, ale každé ráno jim také vyčistí zuby a odpracuje za ně dvanáctku v továrně.
To je ale stále řeč o otřepaném poměru ceny akcie a zisku na akcii (P/E), ať už budeme brát v potaz zisky za poslední rok, ty očekávané za další rok, nebo rovnou vezmeme takzvané Shillerovo P/E. Signálů toho, že jsou americké akcie drahé, je ale daleko více. Pro začátek se vraťme k Buffettovi a jeho oblíbenému poměru tržní kapitalizace amerického akciového trhu a výkonu tamní ekonomiky, konkrétně hrubého národního produktu. Proč jen ten Warren odmítá, že by americký trh byl jedna velká bublina?
John Hussman je naopak jeden z největších skeptiků, před pádem hodnoty amerických akcií varuje už roky. Naposledy si jako argument vzal k ruce medián poměru ceny akcie a tržeb firem z indexu S&P 500. Může být.
Bez zajímavosti není ani poměr cen akcií a rychlosti oběhu peněz v americké ekonomice.
No a nakonec jeden graf, který ale pro pochopení tak nějak vyžaduje, abyste si přečetli i článek, na který autor tweetu odkazuje.
Znásilnění je někdy OK
Ale dost bylo akcií. Dal jsem do titulku znásilnění, tak se mu musím pověnovat. Je podle vás donucení někoho k sexu čas od času v pohodě? Kolika z vás se musím zeptat, abyste se mi vešli do statistiky Eurobarometru? No není vás prý málo, kéž bychom měli tolik čtenářů.
50 dnů s Trumpem
Když jsme u hezkého vztahu (většinově) k opačnému pohlaví, nesmí chybět Donald Trump. Ale žádný skandál tentokrát nečekejte, jen mě zaujalo hezkých kulatých 50 dnů ve funkci a sebechvála nové administrativy na Twitteru Bílého domu.
Krasobruslařka v hidžábu Nike
Za ty necelé dva měsíce stihl Trump mimo jiné vydat dva dekrety zakazující vstup do USA lidem ze sedmi, respektive šesti převážně muslimských zemí. Společnost Nike není Donald Trump, to už teď víme jistě.
Amazon Prime Air se ukázal veřejnosti
No a nakonec jedna technologická premiéra. Světu se ukázal dron Prime Air od Amazonu. V Česku chudák Rohlík.cz řeší problém s 85 pracovníky ze zahraničí bez pracovního povolení, v Americe se v dohledné době mohou těšit, že jim půl hodinky po objednání doručí snídani tenhle krasavec.