US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Co Twitter dal: Kodak 1987 versus Apple 2017

Rozdíl v osudech uklízeček v megafirmách před třiceti lety a dnes, (ne)šetření na důchody i (ne)placení daní a další radosti světa ve výběru toho nejlepšího, co lze vyjádřit ve sto čtyřiceti znacích.

Dvakrát nevstoupíš do téže firmy!

Co je pro dnešní korporátní byznys Apple, byl v 70. letech Kodak. S tím jemným rozdílem, že když jste dělali podřadnou práci tehdy, odcházeli jste do důchodu jako příslušníci střední třídy, zatímco v současnosti zůstanete nadosmrti chudí.

Proč tomu tak je?

Polarizace výdělečnosti pracovních pozic je přímým důsledkem globalizace a automatizace, připouští studie saintlouiského Fedu. Tak trochu to všichni tušíme, ale málokdo to vezme vědecky takhle od podlahy.

Dluh je dobrý!

A ještě jednou Fed, tentokrát pobočka v Kansasu. Konkrétně jde o pomyslnou trochu do mlýna argumentů o tom, že absurdně se zadlužit je vlastně ekonomicky zdravé. Až za dvacet let někdo natočí třetí film Wall Street, bude v něm Gordon Gekko Jr. říkat: "Debt is good." Pokud za dvacet let bude nějaký Hollywood.

Ale možná by bylo lepší se toho nedožít

I v USA mají lidé těsně před odchodem do penze naspořené v průměru jen dvě třetiny částky, kterou si předsevzali naspořit. Zábavné je, že to tak funguje ve všech příjmových kategoriích.

Superboháčům daně nevoní

Ti nejbohatší ale snad nakonec nějak vyjdou. Neplatí totiž daně.

Americká ekonomikaApple
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie