Co vybrat: Hypotéku od banky, nebo hypotéční úvěr od stavební spořitelny?
|

Co vybrat: Hypotéku od banky, nebo hypotéční úvěr od stavební spořitelny?

Hypotéční úvěry od stavebních spořitelen opět nabývají na významu. A může za to Česká národní banka. Tentokrát ne kvůli regulaci 100% hypoték, ale kvůli zvyšování úrokových sazeb. V praxi se ukazuje, že když zdražují hypotéky, stávají se levnějšími úvěry ze stavebního spoření. Což potvrzují v anketě i zástupci stavebních spořitelen.

Úvěry Hypotéky Stavební spoření Bydlení Úrokové sazby

Za určitých okolností může být výhodnější financovat pořízení vlastního bydlení (nákup i výstavbu) prostřednictvím úvěru ze stavebního spoření než hypotékou. Současná situace, kdy Česká národní banka dlouhodobě zvedá úrokové sazby, nahrává úvěrům ze stavebního spoření podstatně více než v minulých letech. S každým jejím zvýšením úrokových sazeb totiž zdražují také hypotéky.

Proč zdražují hypotéky, zatímco hypotéční úvěry od stavebních spořitelen ne? Čtěte dále na webu Finančnímyš.cz. Rozhovory se zástupci stavebních spořitelen si přečtěte v odkazech níže.

Českomoravská stavební spořitelna: Proti hypotékám máme nižší úroky

"Zatímco ještě předloni by hypotéky asi ve většině případů vycházely výhodněji, teď je situace vyrovnanější. Větší část klientů proto bude volit úvěr od stavební spořitelny," říká Tomáš Kofroň, vedoucí komunikace a tiskový mluvčí Českomoravské stavební spořitelny.

HYPOúvěr od Buřinky se od ostatních liší anuitním splácením

"Ve srovnání s ostatními stavebními spořitelnami se náš HYPOúvěr od Buřinky odlišuje anuitním splácením, což je velká konkurenční výhoda. A dále je bezkonkurenční i naše bezpoplatková politika," říká ředitelka útvaru Produkty a marketing Stavební spořitelny České spořitelny Jana Hrušková.

Raiffeisen stavební spořitelna nabízí hypotéční úvěry již od 2,14 % ročně

"Již při sjednání smlouvy o stavebním spoření zná klient výši úrokové sazby, za kterou si v budoucnu bude moci vzít úvěr na bydlení. To dává lidem větší jistotu. Umožňuje jim to lépe plánovat budoucí výdaje," říká PR manažerka a tisková mluvčí společnosti Raiffeisen stavební spořitelna Lenka Molnárová.

Hlavní výhodou Wüstenrot je pevná splátka po dobu trvání úvěru

"Zatímco průměrná sazba hypoték za poslední rok vzrostla téměř o procentní bod, u Wüstenrot – stavební spořitelny se sazby úvěrů ze stavebního spoření neměnily. A naopak jsme zajištěnou Půjčku ProBydlení zlevnili," říká produktový manažer finanční skupiny Wüstenrot David Krček.

Hypotéka a Hypoúvěr Modré pyramidy jsou velice podobné produkty

"Klientovi náš poradce dokáže nabídnout jak Hypoúvěr Modré pyramidy, tak hypotéku Komerční banky. Vždy jeho situaci zhodnotí a navrhne ideální variantu. Lze ale očekávat růst podílu úvěrů od stavebních spořitelen," říká mluvčí Modré pyramidy stavební spořitelny Hana Vaněčková.