US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,00 %
NASDAQ+0,52 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

Syrský prezident Asad bude v červnových volbách opět kandidovat na prezidenta

Mluvčí syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí oznámil, že se Asad hodlá už potřetí ucházet o prezidentské křeslo v červnových volbách.

Redakce IW
Redakce IW
28. 4. 2014 | 12:07
Politika

Asad má za sebou dvě sedmiletá funkční období. Do funkce prezidenta nastoupil v roce 2000, kdy ji převzal po svém otci. Obecně se očekávalo, že oznámí kandidaturu, stejně jako se očekává, že v červnových volbách zvítězí a na dalších sedm let bude stát v čele Sýrie.

Zatím se však neví, jak budou volby ve válce zmítané Sýrii probíhat. Opozice a západní státy tajné prezidentské volby kritizují, domnívají se totiž, že jen zhorší tři roky trvající občanskou válku, která si už vyžádala přes 150 tisíc obětí a z více než třetiny obyvatel udělala uprchlíky.

Voleb se účastní šest dalších kandidátů, spíše jim však dodají pozlátko legitimity, než aby reálně něco změnili.

Zdroj: AP

PolitikaSýrie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy