Rozpočtový deficit americké vlády v květnu klesl

Rozpočtový schodek vlády Spojených států se v květnu meziročně snížil o více než šest procent na 130 miliard dolarů. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo americké ministerstvo financí.
Pokles rozpočtového deficitu byl o něco výraznější, než očekávali analytici. Ti podle průzkumu agentury Reuters odhadovali květnový schodek na 131 miliard dolarů.
Za prvních osm měsíců fiskálního roku, který začíná v říjnu a končí v září, dosáhl rozpočtový deficit 436 miliard dolarů. To představuje zhruba třicetiprocentní pokles z 626 miliard dolarů ve stejném období předchozího fiskálního roku.
Celkové rozpočtové příjmy se v květnu meziročně zvýšily o procento na 200 miliard dolarů. Rozpočtové výdaje naopak klesly o dvě procenta na 330 miliard dolarů.
Zdroj: ČTK