Americké akcie v pátek potvrdily týdenní zisky, Nasdaq a S&P 500 posunuly historické rekordy

Americké akcie v pátek posílily v čele s velkými technologickými společnostmi, jako jsou Google, Microsoft nebo Amazon. Index technologického trhu Nasdaq Composite vylepšil historické maximum. Za celý týden americké indexy přidaly necelá dvě procenta, Nasdaq dokonce přes tři.
Dow, který zahrnuje akcie třiceti předních firem, stoupl o 0,12 % na 18 080,14 bodu a širší index S&P 500 se zvýšil o 0,23 % na 2 117,69 bodu. Nasdaq připsal 0,71 % na 5 092,08 bodu. To představuje nejvyšší závěrečnou úroveň v jeho historii. Během dne se Nasdaq dostal až na 5 100,37 bodu, tedy na nejvyšší úroveň od března 2000, kdy intradenně dosáhl rekordních 5 132,52 bodu. Dařilo se akciím v sedmi z deseti hlavních odvětví v čele technologickými tituly a akciemi ze sektoru základních materiálů, v mínusu zůstaly na závěr týdne průmyslové firmy, odvětví zdravotní péče a energetika. Index volatility VIX klesl o 1,52 % na 12,29 bodu, výnos 10letých amerických vládních dluhopisů spadl o pět bazických bodů na 1,91 %.
Za celý týden stoupl Dow o 1,42 % a S&P 500 o 1,76 %, Nasdaq posílil dokonce o 3,24 %.
Vzhůru v pátek zamířila například cena akcií internetové společnosti Google (+2,91 %), která ve čtvrtek oznámila nárůst čtvrtletního zisku i tržeb. Výrazně posilovaly rovněž akcie softwarového gigantu Microsoft (+10,45 %), jehož čtvrtletní výsledky překonaly očekávání analytiků.
Akcie výrobce kancelářské techniky Xerox (-8,75 %) naopak prudce oslabovaly poté, co firma zhoršila odhad letošního zisku. Stala se tak dalším americkým podnikem, který poukázal na negativní dopady silného dolaru.
Na devizovém trhu americký dolar oslaboval kvůli zprávě o pokračujícím poklesu zakázek na kapitálové zboží ve Spojených státech. Euro se vůči dolaru vyšplhalo na dvoutýdenní maximum, později však o část zisků přišlo kvůli obavám ohledně finančních potíží Řecka.
Kolem 21.30 SELČ se jednotná evropská měna prodávala za 1,0866 USD. Oproti čtvrtku tak vykazovala nárůst o 0,4 %. Během dne se přitom její kurz vyšplhal až na 1,09 USD.
Americké ministerstvo obchodu oznámilo, že zakázky na kapitálové zboží bez zahrnutí vojenské techniky a letadel se ve Spojených státech v březnu snížily o 0,5 %. Tyto zakázky jsou důležitým indikátorem investičních plánů amerických podniků. "Vyvolává to další obavy ohledně výkonu americké ekonomiky a zvyšuje to tlak na dolar," uvedla analytička Sireen Harajiová ze společnosti Mizuho. Slabý hospodářský růst by mohl přimět americkou centrální banku k odkladu zvyšování úrokových sazeb, napsala agentura Reuters.
Světové ceny ropy se v pátek držely v blízkosti letošních maxim. Ropný trh tento týden oživil s pomocí napětí na Blízkém východě a pomohl mu i slabší kurz amerického dolaru. Pokračující boje v Jemenu vyvolávají obavy o dodávky ropy z Blízkého východu.
Ve čtvrtek ceny ropy vystoupily o více než dva dolary na barel. Trh reagoval na pokračování saúdskoarabských náletů proti šíitským povstalcům v Jemenu. Jemen sice není významným producentem ropy, zemí však prochází klíčová cesta pro dodávky této suroviny z Blízkého východu do Evropy.
Vzestup cen termínových kontraktů posledních týdnů ukazuje podle analytiků na to, že finanční komunita sází na brzký obrat cenového cyklu, což je ale v rozporu s tím, co očekávají producenti. Velké ropné společnosti zvažují další škrty investic do rozvoje těžby, protože čekají delší období nízkých cen.
Mnozí analytici poukazují na to, že situace na trhu růst cen nepodporuje. Země ropného kartelu OPEC nyní těží téměř dva miliony barelů denně nad úrovní poptávky, což je nejvyšší přebytek za poslední desetiletí, uvedla agentura Reuters na základě svých údajů a odhadů. Nynější cenový růst by navíc mohl přimět ke zvyšování produkce flexibilní americké těžaře ropy z břidlicových ložisek.
"Tvrdá fakta mluví spíše pro nízké ceny," řekl Reuters Eugen Weinberg z Commerzbank. "Kdyby ceny dále rostly, je docela pravděpodobné, že se obnoví práce na nedokončených vrtech v USA," uvedl analytik Virendra Chauhan z firmy Energy Aspects.
Hlavní páteční události na amerických trzích
- Společnost Comcast ustoupila od záměru koupit Time Warner Cable. Původně zamýšlela Time Warner Cable koupit za více než 45 miliard dolarů, akvizice se však nezamlouvala americkým regulátorům. O TWC podle Bloombergu může mít nově zájem společnost Charter Communications.
- Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech v březnu vzrostly meziměsíčně o 4 %, očekával se jen 0,6% růst po únorovém poklesu o 1,4 %.
- Aktivních ropných vrtů v USA v uplynulém týdnu opět ubylo, a to 31 na 703. Těží se tak na nejméně místech od října 2010. Oznámila to společnost Baker Hughes.
- JPMorgan snižuje doporučení na akcie Best Buy na "neutral" z "overweight".
- Cantor Fitzgerald v pátek zvýšila cílovou cenu akcií Amazonu na 460 dolarů z 385 dolarů a cílovou cenu zvýšila i společnost Wedbush, a to na 435 dolarů z 395 dolarů. Nejvíce akciím věří banka JPMorgan, která zvýšila doporučení na "overweight" z "neutral" a cenu navýšila na 535 dolarů z 375 dolarů. Ve čtvrtek akcie zakončily na obchodování na ceně 390 dolarů a následně v after-marketu posilovaly o více než 6 % v reakci na zveřejněné hospodářské výsledky.
- Apple začal prodávat své chytré hodinky.
- Největší americký výrobce pneumatik Goodyear Tire & Rubber investuje 550 milionů dolarů do výstavby nové továrny v Mexiku. Oznámil to v pátek šéf podniku Richard Kramer. Nový závod bude od roku 2017 vyrábět zhruba šest milionů pneumatik ročně. Vznikne v něm asi tisícovka pracovních míst.
- Generální ředitelka největší americké automobilky General Motors Mary Barraová si za loňský rok vydělala 16,2 milionu dolarů, tedy o téměř 80 % více než její předchůdce v roce 2013. Vyplývá to z páteční zprávy GM pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy. Barraová se loni stala první ženou, jež se postavila do čela některé z velkých amerických automobilek.
Hlavní události uplynulého týdne na amerických trzích
- Největší německá bankovní skupina Deutsche Bank zaplatí úřadům ve Spojených státech a Británii rekordních 2,5 miliardy dolarů za urovnání obvinění z manipulace s klíčovými úrokovými sazbami. Oznámilo to ve čtvrtek Oddělení finančních služeb (DFS) státu New York. Banka zároveň uvedla, že v této souvislosti propustí sedm zaměstnanců.
- Prodeje nových domů ve Spojených státech se v březnu meziměsíčně propadly o 11,4 % na celoroční tempo 481 tisíc jednotek. Očekával se pokles o 4,5 % na 513 tisíc jednotek.
- Předběžný index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v dubnu klesl na 54,2 bodu z 55,7 v březnu (odhad: 55,7 bodu).
- Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 18. dubna vzrostl na 295 tisíc. Očekával se pokles na 287 tisíc z 294 tisíc v předchozím týdnu. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 11. dubna vzrostl na 2,325 milionu z 2,275 milionu (revidováno z 2,268 milionu), čekal se růst na 2,290 milionu.
- Nejvyšší finanční úředníci Portorika varovali zástupce amerického teritoria, že vláda nejspíše bude muset v následujících třech měsících přerušit provoz. Portoriko se totiž potýká s akutním nedostatkem likvidity, což bude mít podle zmíněného varování výrazný dopad na ekonomiku ostrova.
- Páteční oficiální zahájení prodeje chytrých hodinek od společnosti Apple se odehraje nezvykle potichu a bude mít daleko do rozruchu spojeného se zahajováním prodeje nových modelů chytrých telefonů iPhone a tabletů iPad. Přístroje Apple Watch nebudou firemní prodejny Apple Store prodávat vůbec, hodinky budou v celém světě k dostání jen v několika vybraných luxusních prodejnách.
- Investoři by měli prodat americké akcie a přesunout se na zajímavější trhy. V televizi CNBC to prohlásil Mark Mobius. Nedivme se, šéfuje fondu zaměřenému na mladé trhy. Současně známý investor varoval, že hospodářské výsledky firem v největší světové ekonomice zklamou.
- Index cen domů podle FHFA v únoru vzrostl o 0,7 % (leden: +0,3 %, odhad: +0,5 %).
- Prodeje starších domů ve Spojených státech v březnu vzrostly meziměsíčně o 6,1 % na celoroční tempo 5,19 milionu jednotek. Očekával se mírnější růst o 3,1 % na 5,03 milionu jednotek.
- Úřad pro energetické informace (EIA) oznámil, že těžba ropy v USA minulý týden klesla o 18 000 barelů denně. To je zhruba 0,2 %. Zásoby ropy nicméně vzrostly o 5,3 milionu barelů na rekordních 489 milionů. Analytici předpokládali, že bude přírůstek činit méně než tři miliony barelů. Zásoby benzínu se snížily o 2,1 milionu barelů. "Poptávka po benzínu zůstává silná," řekl agentuře Reuters analytik John Kilduff ze společnosti Again Capital.
- Internetová společnost Google vstoupí na americkém trhu na pole mobilních telefonních služeb. Servis nazvaný Project Fi má zákazníkům ušetřit peníze za využívání dat tím, že bude při každé možné příležitosti automaticky používat místní wi-fi sítě, uvedla ve středu firma.
- Šest největších amerických bank podle agentury Bloomberg v posledních pěti letech zrušilo kolem 80 tisíc pracovních míst. Za většinu propouštění je zodpovědná Bank of America. Propouštěla nejvíce v uplynulých pěti letech a stejně tak si prvenství drží za poslední rok i v letošním prvním čtvrtletí.
- Podle analytika z Deutsche Banka Torstena Sløka existuje jen 39% pravděpodobnost toho, že Fed přistoupí k prvnímu zvýšení sazeb do zářijového zasedání FOMC včetně.
- Izraelská farmaceutická společnost Teva Pharmaceutical Industries předložila nabídku na převzetí svého menšího konkurenta Mylan, za něhož je ochotna zaplatit zhruba 40 miliard dolarů. Teva, která až dosud odmítala spekulace o zamýšleném převzetí Mylanu komentovat, to uvedla v úterním prohlášení.
- Největší americká automobilka General Motors v prvním čtvrtletí zvýšila celosvětový prodej meziročně o dvě procenta na 2,4 milionu vozů. V objemu prodeje však zaostala za německým konkurentem Volkswagen, který minulý týden ohlásil nárůst čtvrtletního odbytu o zhruba dvě procenta na 2,5 milionu vozů.
- Komoditní trader Navinder Singh Sarao byl zatčen v Londýně v souvislosti s flash crashem 6. května 2010, kdy Dow v řádu minut ztratil tisíc bodů a S&P 500 okolo 9 %.
- S akciemi ForceField Energy se nebude obchodovat minimálně do 5. května. Firma v pondělí oznámila, že jejího šéfa v pátek Richarda Juliena v pátek zatkli a že v neděli odstoupil. Akcie firmy ztratily pětinu hodnoty, než bylo pozastaveno obchodování s nimi. Podle dosavadních informací regulátora měl Julien manipulovat s akciemi.
- Americký konglomerát General Electric jedná o prodeji své největší úvěrové divize, která poskytuje půjčky středně velkým podnikům ve Spojených státech a spravuje aktiva v hodnotě 74 miliard dolarů. Listu The Wall Street Journal to řekly zdroje obeznámené se situací.
- Americká investiční společnost Nomad Holdings zaplatí zhruba 2,6 miliardy eur za převzetí britské společnosti Iglo Foods Holdings. Ta je evropskou jedničkou v oblasti mražených potravin. Podle agentury Reuters by transakce měla být dokončena ve druhém čtvrtletí.
- Americký podnikatel a miliardář Elon Musk před dvěma lety údajně plánoval prodej své automobilky Tesla Motors do rukou internetové společnosti Google. Podle agentury Bloomberg o tom ve své nové knize píše novinář Ashlee Vance. Tesla je nyní úspěšným výrobcem elektromobilů, na začátku roku 2013 se však firma nacházela v krizi a hrozil jí bankrot.
- Prezident newyorské pobočky Fedu William Dudley doufá, že americká centrální banka začne zvyšovat sazby ve druhé polovině letošního roku. Toto rozhodnutí však centrální banka podle něj založí na ekonomické situaci země a i v případě zvýšení sazeb, bude dle jeho názoru její další politika nadále uvolněná.
- Index aktivity chicagského Fedu v březnu klesl na -0,42 bodu z -0,11 bodu v únoru (odhad: +0,10 bodu).
- Americká zbrojařská firma Raytheon oznámila akvizici společnosti Websense, která se specializuje na kyberbezpečnost, za 1,9 miliardy dolarů včetně dluhu od private equity firmy Vista Equity Partners. Raytheon plánuje s Websense propojit svou vlastní kyberbezpečnostní divizi, jejíž hodnota je zhruba 400 milionů dolarů. Vista Equity následně hodlá investovat do takto nově vzniklé společnosti 335 milionů dolarů na nákup 19,7% akciového podílu.
- Wedbush zvyšuje cílovou cenu akcií Amazon.com na 395 USD z 330 USD.
Výsledková sezóna
- Zisk největší světové letecké společnosti American Airlines Group vzrostl v prvním čtvrtletí proti stejnému období loňského roku na téměř dvojnásobek, tržby ale kvůli silnému dolaru mírně klesly. K růstu ziskovosti dopomohly zejména výrazně nižší ceny paliva, sdělil v pátek přepravce.
- Výsledky Biogen v 1Q: Zisk na akcii 3,82 USD (odhad: 3,92 USD), tržby: 2,6 miliardy USD (odhad: 2,7 miliardy USD).
- Výsledky Xerox v 1Q: Zisk na akcii 0,21 USD v souladu s odhady, tržby: 4,47 miliardy USD (odhad: 4,56 miliardy USD).
- Zisk amerického výrobce nápojů PepsiCo překonal v prvním čtvrtletí očekávání analytiků, tržby ale poprvé za čtyři čtvrtletí klesly. Pokles dolarových výnosů způsobilo do značné míry výrazné zpevnění kurzu americké měny, sdělila ve čtvrtek firma. Její čistý zisk dosáhl 1,22 miliardy dolarů, což bylo zhruba na úrovni výsledku za stejné období loňského roku.
- Zisk a tržby největšího amerického výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble v posledním čtvrtletí znovu klesly, na zhoršení se opět podepsal silný kurz domácí měny. Společnost, která vyrábí své produkty i v České republice, ve čtvrtek odhadla, že výkyvy směnných kurzů sníží její tržby v celém tomto roce o šest až sedm procent.
- Největší americká automobilka General Motors (GM) v prvním čtvrtletí prudce zvýšila čistý zisk, který dosáhl 945 milionů dolarů. Před rokem, kdy byly výsledky ovlivněny rozsáhlými náklady na svolávání automobilů k opravám, zisk činil 125 milionů dolarů. Výsledek ale zaostal za očekáváním, mimo jiné kvůli slabé poptávce v Jižní Americe a Rusku.
- Výsledky Dow Chemical v 1Q: Zisk na akcii 0,84 USD (odhad: 0,76 USD), tržby 12,37 miliardy USD (odhad: 13,04 miliardy USD).
- Výsledky Raytheon v 1Q: Zisk na akcii 1,78 USD (odhad: 1,35 USD), tržby 5,288 miliardy USD.
- Výsledky Altria Group v 1Q: Zisk na akcii 0,63 USD (odhad: 0,62 USD), tržby 5,804 miliardy USD).
- Výsledky 3M v 1Q: Zisk na akcii 1,85 USD (odhad: 1,92 USD), tržby 7,58 miliardy USD (odhad: 7,85 miliardy USD).
- Výsledky Caterpillar v 1Q: Zisk na akcii 1,72 USD (odhad: 1,35 USD), tržby 12,7 miliardy USD (odhad: 12,4 miliardy USD).
- Výsledky Eli Lilly v 1Q: Zisk na akcii 0,87 USD (odhad: 0,77 USD), tržby 4,65 miliardy USD v souladu s odhady.
- Výsledky Abbvie v 1Q: Zisk na akcii 0,94 USD (odhad: 0,85 USD), tržby 5,04 miliardy USD (odhad: 4,98 miliardy USD).
- Výsledky Baxter International v 1Q: Zisk na akcii 1,00 USD (odhad: 0,88 USD), tržby 3,76 miliardy USD (odhad: 3,69 miliardy USD).
- Výsledky Amazon.com v 1Q: Ztráta na akcii 0,12 USD (loni: zisk 0,23 USD), tržby 22,72 miliardy USD (odhad: 22,4 miliardy USD).
- Výsledky Google v 1Q: Upravený zisk na akcii 6,57 USD (odhad: 6,61 USD), tržby 17,26 miliardy USD (odhad: 17,50 miliardy USD).
- **Výsledky Microsoft v 3QFY2015: Zisk na akcii 0,61 USD (loni: 0,68 USD), tržby 21,73 miliardy USD (odhad: 21,1 miliardy USD, loni: 20,4 miliardy USD).
- Výsledky Starbucks v 2QFY2015: Upravený zisk na akcii 0,33 USD (v souladu s odhady), tržby 4,56 miliardy USD (odhad: 4,53 miliardy USD).
- Výsledky Pandora Media v 1Q: Upravená ztráta na akcii 0,12 USD (odhad: -0,16 USD), tržby 230,8 milionu USD (odhad: 225,4 milionu USD).
- Americká strojírenská společnost Boeing v letošním prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 38 % na 1,34 miliardy dolarů. Za růstem zisku stála stoupající poptávka po komerčních letadlech. Oznámila to ve středu firma.
- Společnost Coca-Cola v prvním čtvrtletí letošního roku vykázala poprvé za devět kvartálů nárůst tržeb. K tomuto růstu jí dopomohlo především 6% zvýšení tržeb v Severní Americe, která je jejím největším trhem. Provozní tržby vzrostly na 10,711 miliardy dolarů z 10,58 miliardy dolarů, analytici očekávali růst na 10,66 miliardy dolarů.
- Výsledky Abbott Laboratories v 1Q: Zisk na akcii 0,47 USD (odhad: 0,42 USD), tržby: 4,9 miliardy USD.
- Výsledky McDonald's v 1Q: Očištěný zisk na akcii 1,01 USD (odhad: 1,06 USD), tržby: 5,959 miliardy USD (odhad: 5,963 miliardy USD).
- Výsledky AT&T v 1Q: Čistý zisk na akcii 0,63 USD (odhad: 0,62 USD), tržby: 32,6 miliardy USD (odhad: 32,8 miliardy USD).
- Výsledky Facebook v 1Q: Zisk na akcii 0,42 USD (odhad: 0,41 USD), tržby: 3,54 miliardy USD (odhad: 3,56 miliardy USD). Analytici očekávali solidní výsledky, a to hlavně díky tržbám z mobilní a video reklamy. Mobilní reklama byla pro Facebook velkým tématem už v předchozím kvartálu. Tržby z mobilní reklamy se ve 4Q2014 na celkových příjmech Facebooku z reklamy podílely ze 69 % a v letošním prvním čtvrtletí ze 73 %.
- Výsledky eBay v 1Q: Zisk na akcii po očištění o jednorázové položky 0,77 USD (odhad: 0,70 USD), tržby: 4,45 miliardy USD (odhad: 4,42 miliardy USD).
- Výsledky Texas Instruments v 1Q: Zisk na akcii 0,61 USD (odhad: 0,62 USD), tržby: 3,15 miliardy USD (odhad: 3,2 miliardy USD).
- Výsledky Qualcomm ve fiskálním 2Q: Zisk na akcii po očištění o jednorázové položky 1,40 USD (odhad: 1,33 USD), tržby: 6,9 miliardy USD (odhad: 6,8 miliardy USD).
- Výsledky Travelers v 1Q: Zisk na akcii 2,53 USD (odhad: 2,54 USD), tržby 5,89 miliardy USD (odhad: 6,04 miliardy USD).
- Výsledky United Technologies v 1Q: Zisk na akcii 1,58 USD (odhad: 1,45 USD), tržby 14,54 miliardy USD (odhad: 14,88 miliardy USD).
- Těžební společnost Baker Hughes oznámila za první čtvrtletí pokles tržeb o 20 % na 4,59 miliardy USD (odhad: 5,3 miliardy USD) a ztrátu 589 milionů USD, tedy 1,35 USD na akcii (odhad: 0,46 USD). Propustila 17 % zaměstnanců (asi 10 500).
- Americkému výrobci motocyklů Harley-Davidson vzrostl v prvním čtvrtletí zisk o 1,5 % na 269,9 milionu USD. K růstu přispěla nižší sazba daně, která vyrovnala i negativní dopad slabšího prodeje a silného dolaru. Firma ale současně v úterním prohlášení snížila výhled prodeje na letošní rok.
- Největší americká reklamní společnost Omnicom Group zaznamenala první pokles čtvrtletních tržeb za čtyři roky. Výsledky negativně ovlivnil silný kurz dolaru a také ostrá konkurence na zahraničních trzích. Firma v úterý oznámila, že její celkové tržby v letošním prvním čtvrtletí meziročně klesly zhruba o procento na 3,5 miliardy dolarů.
- Výsledky Kimberly-Clark v 1Q: Zisk na akcii 1,42 USD (odhad: 1,33 USD), tržby 4,69 miliardy USD (odhad: 4,61 miliardy USD).
- Výsledky Lockheed Martin v 1Q: Zisk na akcii 2,74 USD (odhad: 2,50 USD), tržby 10,1 miliardy USD (odhad: 10,3 miliardy USD).
- Výsledky Verizon v 1Q: Zisk na akcii 1,02 USD (odhad: 0,95 USD), provozní tržby 32 miliard USD (odhad: 32,3 miliardy USD).
- Výsledky Under Armour v 1Q: Tržby 805 milionů USD (odhad: 802 milionů USD), zisk na akcii 5 centů (v souladu s očekáváním). Akcie ztratily 4,83 %, firma totiž nabídla horší celoroční výhled tržeb (3,78 miliardy USD z předchozích 3,76 miliardy USD), než čekal trh (3,82 miliardy USD).
- Výsledky Amgen v 1Q: Upravený zisk na akcii 2,48 USD (odhad: 2,10 USD), tržby 5,03 miliardy USD (odhad: 4,92 miliardy USD).
- Výsledky Yahoo! v 1Q: Upravený zisk na akcii 0,15 USD (odhad: 0,18 USD), tržby 1,23 miliardy USD (odhad: 1,06 miliardy USD).
- Výsledky Yum! Brands v 1Q: Zisk na akcii 0,81 USD (odhad: 0,72 USD), tržby 2,6 miliardy USD (loni: 2,7 miliardy USD).
- Americká investiční banka Morgan Stanley v pondělí reportovala hospodářské výsledky, které předčily očekávání trhu. Zisk na akcii po očištění vzrostl na 0,85 USD z 0,68 USD v prvním kvartále loňského roku (očekával se růst na 0,78 USD) a výnosy se zvýšily na 9,9 miliardy dolarů z 8,8 miliardy dolarů před rokem, trh čekal mírnější růst na 9,17 miliardy dolarů.
- Americkému výrobci hraček Hasbro klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 16,9 % na 26,7 milionu USD. Výsledky však překonaly očekávání, a příjmy se dokonce překvapivě zvýšily. Hospodaření firmy podpořil vysoký růst poptávky po hračkách pro chlapce vycházejících z filmů Transformers, Iron Man či Spider-Man, uvedla v pondělí firma.
- IBM reportovala zisk na akcii ve výši 2,91 USD, trh očekával 2,81 USD. Tržby naopak očekávání trhu nenaplnily, dosáhly 19,59 miliardy dolarů při očekávání 19,64 miliardy dolarů.
Zdroj: ČTK, Bloomberg, Yahoo!
Aktuality
