Booking Holdings: Akcie, kterou je dobré mít na radaru

Booking Holdings - ilustrační foto
Obrázek: Wikimedia Commons

Analytici z České spořitelny sledují některé akcie z našeho regionu i z rozvinutých trhů z důvodu jejich ocenění, možných překvapení či reakcí trhu na aktuální dění. Tyto vlivy by se podle nich měly ideálně projevit v horizontu tří měsíců, jde ale pouze o odhad. V srpnu na seznam nově zařadili akcie společnosti Booking Holdings.

On-line cestovní agentura Booking Holdings je globální jedničkou s odhadovaným 40-50% tržním podílem v segmentu on-line rezervací hotelů. Společnost působí především prostřednictvím značek Booking.com, Priceline, Agoda, KAYAK, Rentalcars.com a OpenTable.

Společnost by jako tržní jednička měla těžit z pozitivního vlivu post-covidového oživení cestovního ruchu, kdy dochází k realizaci odložené cestovní poptávky z doby pandemie, a z pokračování dlouhodobého růstu cestovního trhu nad 10 % ročně. Podle Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) je úroveň mezinárodního turismu stále asi 50 % pod předpandemickými hodnotami, zejména v Asii je stále téměř o 80-90 % níže (hlavně kvůli Číně). Oživení v Asii by pro firmu mělo znamenat další příležitost díky silnému tržnímu postavení rezervačního portálu Agoda.

Ocenění firmy na úrovni 17,5násobku očekávaných zisků je zhruba 15 % pod desetiletým průměrem, a to zřejmě kvůli obavám o možný negativní dopad globálního ekonomického zpomalení a vysoké inflace na poptávku a riziku další pandemické vlny s nástupem podzimních měsíců. "Obě rizika jsme nicméně ochotni podstoupit, protože si myslíme, že aktuální ocenění již dostatečně reflektuje možné zpomalení poptávky (riziko toho ani tak nevnímáme jako tak dramatické), a sázíme na to, že další závažná pandemická vlna díky proočkovanosti populace nepřijde. Mimo to má firma čistou hotovostní pozici, což je faktor tlumicí dynamiku dopadu případného nepříznivého vývoje v odvětví," píší analytici z České spořitelny.

Výsledky za druhý kvartál ukázaly, že se firma poprvé u poptávkových ukazatelů dostala nad předpandemické hodnoty z roku 2019, a sice o 15 % výše u počtu pokojových nocí na 246 milionů a o 11 % výše u tržeb na 4,3 miliardy USD (+99 % meziročně a +60 % mezikvartálně). Ve druhém čtvrtletí společnost také dosáhla rekordních rezervací na úrovni 34,5 miliardy USD (téměř 40 % nad předpandemickými hodnotami z druhého čtvrtletí 2019). Ve třetím kvartálu management očekává rekordní tržby (zhruba +26 % meziročně).

"Pro celý letošní rok trh očekává růst tržeb a zisku přes 54 %, respektive 240 %, v dalších letech na úrovni tržeb pak asi o 12 % ročně, což je blízko výhledu růstu celého cestovního trhu. Růst nejméně ve vyšších jednotkách procent by tak podle nás měl být dosažitelný, pročež je aktuální ocenění firmy celkem atraktivní. Růst zisku by měl být ještě dynamičtější vzhledem k vysokému pozitivnímu efektu provozní páky s růstem tržeb u společnosti s digitálním byznysem," pokračují analytici.

"Myslíme si tak, že aktuální cena akcií, jež je zhruba na stejné úrovni jako před začátkem pandemie, firmu podhodnocuje vzhledem k tomu, že tržby firmy se v posledním kvartálu přehouply již přes 10 % nad hodnoty z předpandemického roku 2019, a to s výhledem dalšího silného růstu. Sázíme také na to, že se nerealizují rizika silného poklesu poptávky či nové závažné pandemické vlny, která podle nás vedou trh k aktuální vyšší opatrnosti ohledně akcií Booking Holdings," uzavírají.

Booking Holdings
zdroj: Google Finance
Čip, technologie - ilustrační foto
Obrázek: Freeimages.com
12. 8. 2022 6:30
Výrobci čipů a inflace: Zahltí se odvětví polovodičů?

Riziko zahlcení čipy pomalu nabývá zřetelnějších obrysů. Pro polovodičové odvětví (například firmy jako NVIDIA nebo...

Zdroj:
Česká spořitelna
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Turismus a cestovní ruch
Přestat sledovat
Obrázek: HARDWARIO
30. 9. 2022 14:00
HARDWARIO 4. října zahájí úpis akcií na trhu START. Společnost sází na internet věcí a investory…
Akcie ČR
Přestat sledovat
HARDWARIO
Přestat sledovat
Informační technologie
Přestat sledovat
Pražská burza
Přestat sledovat
Primární úpis akcií (IPO)
Přestat sledovat
Technologie
Přestat sledovat
Obrázek:
30. 9. 2022 9:22
Michal Šnobr: Extrémní ceny energií jsou důsledkem dlouhodobě zanedbaných investic v Evropě. Válka…
Elektřina
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Evropská unie
Přestat sledovat
Geopolitika
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Zemní plyn
Přestat sledovat
Obrázek: Shutterstock
28. 9. 2022 6:14
Petr Koblic: Ceny elektřiny mohou být za rok desetinové, klíčové je přežít letošní zimu
Elektřina
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Evropská ekonomika
Přestat sledovat
Jaderná energetika
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Petr Koblic
Přestat sledovat
Zemní plyn
Přestat sledovat
Obrázek: Profimedia
27. 9. 2022 17:04
Kupka (ČSOB): ČNB ještě letos může mírně zvýšit sazby, důležitý bude případný další tlak na českou…
Centrální banky
Přestat sledovat
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká koruna
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Úrokové sazby
Přestat sledovat