Co Twitter dal: Jak a proč (ne)spořit na důchod a Fed v boji za lepší býčí spánek
Proč si (ne)spořit na důchod (a už vůbec ne v kryptoměnách)? Jak Warren Buffett podporuje rozšiřování monopolů? A kdo pomohl akciím k opětovnému růstu? No a nakonec jedna inspirace pro lenochy, ekoteroristy a ty, kteří si věčně na něco stěžují.

1. Proč si mám užívat až v důchodu?
Klasická otázka těch, kteří se nestarají o budoucnost, případně mají pocit, že spoření nemá smysl. Jenže jak na ni správně odpovědět? Je to o prioritách a dosažení rovnováhy. Ale jak to vysvětlíte někomu, kdo si nedokáže zajistit pořádné živobytí a musí se zadlužovat?
this is deep pic.twitter.com/6BH4lKgokD
— Ben Carlson (@awealthofcs) 19. února 2018
2. Buffett a monopol
Kritika Warren Buffetta, která má něco do sebe. Že je jeho společnost Berkshire Hathaway jednou z nejméně transparentních firem na světě, již víme. Jak ale pomáhá vytvářet monopoly v americké ekonomice? Nejen pro obdivovatele slavného investora povinná četba.
‘Warren Buffett should not be celebrated as an avatar of American capitalism; he should be decried as a prime example of its failure, a false prophet leading the nation toward more monopoly and inequality.’ https://t.co/RlfIFcPa9P
— Jesse Felder (@jessefelder) 15. února 2018
3. Fed a akcie
Minule jsme psali o tom, že jedinými kupci na akciovém trhu v době propadů byly samotné firmy, které odkupovaly vlastní akcie. Stejně trh od korekce neuchránily. Co pomohlo? Potřebujete hádat jen jednou.
The sequence:
— Sven Henrich (@NorthmanTrader) 16. února 2018
Fed decreases balance sheet.
Stocks tank.
Fed increases balance sheet.
Stocks rise.#magic pic.twitter.com/lZ7Cb3Wees
4. Pozor na kryptoměny
Zakladatel etherea má evidentně více rozumu než většina kryptověřících dohromady. Varuje totiž před volatilitou kryptoměn a v rámci spoření doporučuje tradiční aktiva. Mnohem zajímavější jsou ale nenávistné komentáře kryptofandů na adresu CNBC, že si dovolila o něčem takovém vůbec napsat.
Cryptocurrencies ‘could drop to near-zero at any time,’ Ethereum founder warns https://t.co/ow2sTsBBs9
— CNBC (@CNBC) 20. února 2018
5. Inspirace
A pro všechny, kdo mají pocit, že jeden člověk nemůže změnit svět, jeden inspirativní příběh. Postav dům a zasaď strom? Proč ne, když ty stromy zasazujete každý den po 37 let. Na poušti pak vyroste les i bez ekoteroristů.
In 1978, Jadav Payeng began planting a tree every day for 37 years — the results are stunning. 🎄🌲🌳🌴🌱 pic.twitter.com/C6QOcbCCYy
— Vala Afshar (@ValaAfshar) 18. února 2018