Jsou akcie FANG levné? Odpověď má smysl v širší optice
|

Jsou akcie FANG levné? Odpověď má smysl v širší optice

Po několika úžasných letech a fenomenálním začátku roku 2018 se akcie FANG (Facebooku, Amazonu, Netflixu a Alphabetu) dostaly pod (různě silný) prodejní tlak. Část investorů to vnímá jako unikátní příležitost zahrnout hvězdnou čtveřici do portfolií.

Americké akcie Technologie Facebook Amazon Alphabet (Google) McDonald's 3M Boeing Caterpillar Ocenění Investiční tipy Akciové tipy

Je pravda, že akcie FANG jsou z krátkodobého hlediska přeprodané. Pohled na dlouhodobý graf ale ukazuje, že jsou asi vše, jen ne levné.

Za zmínku vedle FANG stojí také další populární čtveřice titulů, a sice MCBM (McDonald's, Caterpillar, Boeing a 3M). Tato skupina tradičních blue chips totiž poměrně dlouho podávala dokonce lepší výkon než FANG, a to až do nedávné minulosti, kdy se dostala pod prodejní tlak, ostatně podobně jako drtivá většina trhu.

Akcie MCBM se dokonce navzdory poklesu v posledních měsících obchodují o zhruba polovinu dráže než kdykoli v posledních desetiletích. I na vrcholu v roce 1987 byly asi o 65 % levnější než nyní.

Co si z toho vlastně odnést? Euforie, která na trzích v uplynulých kvartálech panovala, byla obecnější než v řadě obdobných případů v dávnější minulosti. Internetová bublina z přelomu tisíciletí, v souvislosti s FANG (nebo také FAANG, FAAMNG a dalšími rozšířeními) často připomínaná, se například opravdu nafoukla hlavně v technologickém sektoru. Současný trh je proto, zdá se, daleko náchylnější ke korekci v úrovni ocenění, než si akcioví býci chtějí připustit.

Zdroj: thefelderreport.com