Kde vidí americké akcie v příštím roce 11 investičních expertů z Wall Street?
|

Kde vidí americké akcie v příštím roce 11 investičních expertů z Wall Street?

Pokračování býčího trendu, v krajním případě stagnace cen akcií. Tak vypadá ve zkratce výhled předních expertů z Wall Street pro příští rok. Prakticky všichni se shodují, že jedním z hlavních témat budou dopady daňové reformy. Následující přehled zahrnuje cílové hodnoty amerického akciového indexu S&P 500 a hlavní myšlenky analytiků a stratégů velkých bankovních domů.

Americké akcie Wall Street Výhled na rok 2018 Investiční a ekonomický výhled S&P 500

HSBC: 2 650 bodů

Ben Laidler: Hodnota fúzí a akvizic je meziročně o zhruba 20 % nižší, v roce 2018 proto čekáme odraz. Aktivitu na tomto poli by měla podpořit i daňová reforma Donalda Trumpa. Americké firmy sedí na hotovosti, pro kterou hledají využití. Vyšší podle nás budou také kapitálové výdaje firem a peníze by měly téci i do programů zpětných odkupů akcií.

Citigroup: 2 675 bodů

Tobias Levkovich: Očekáváme, že investoři se budou na současné valuace akcií při poklesu daně z příjmu právnických osob dívat mírně skepticky, nižší daně by ale měly podpořit aktivitu podniků, což by mělo ve výsledku výše posunout i akciové indexy.

Bank of America Merrill Lynch: 2 800 bodů

Savita Subramanianová: Optimismus investorů letos rostl, příští rok by podle nás v tomto ohledu neměl být jiný. Čtyři z pěti našich predikčních modelů indikují posun cen akcií výše. Klíčový podle nás bude v příštích měsících sentiment obchodníků.

Goldman Sachs: 2 850 bodů

David Kostin: Býčí trend bude příští rok pokračovat. Světová ekonomika bude dále růst, úrokové sazby se budou zvyšovat jen pomalu a ziskovost firem díky přijetí daňové reformy poroste. Očekáváme, že i díky reformě daňového systému se zisk na akcii v indexu S&P 500 zvýší o 14 % na 150 USD.

Deutsche Bank: 2 850 bodů

Binky Chadha: Zisk na akcii v indexu S&P 500 se zvýší o 11 %, a to díky silnému růstu ekonomiky USA, pokračování ožívání světové ekonomiky a relativně stabilnímu kurzu amerického dolaru. Valuace akcií podle nás zůstanou v roce 2018 zhruba stejné.

Jefferies: 2 855 bodů

Sean Darby: V letošním roce investoři preferovali Evropu před Spojenými státy, především s ohledem na ocenění akcií. Když ale vezmeme v potaz daňovou reformu, jsou podle nás akcie v USA zajímavější než ty v Evropě.

Credit Suisse: 2 875 bodů

Jonathan Golub: Náš výhled se zakládá na předpokladu, že hrozbu recese se podařilo minimalizovat a že úrokové sazby dále porostou. Pozitivně nahlížíme na finanční sektor, který by mohla podpořit uvolněnější regulace.

UBS: 2 900 bodů

Keith Parker: Scénář dalšího růstu cen akcií je pravděpodobnější než scénář jejich poklesu. Jedním z důvodů je daňová reforma. Zdá se, že valuace začínají reflektovat vyšší sazby Fedu, naopak ale zatím příliš neodrážejí očekávaný růst zisků firem ve střednědobém horizontu.

BMO Capital Markets: 2 950 bodů

Brian Belski: Tématem roku 2017 byly stagnující valuace, příští rok by se mělo hovořit hlavně o ziskovosti firem. Zisky by měly růst dvouciferným tempem, což v nás vyvolává optimismus. Nečekáme ale, že by se ukazatel P/E měl nějak zásadně zvyšovat.

Oppenheimer: 3 000 bodů

John Stoltzfus: Ohledně konkrétních dopadů daňové reformy jsme zatím opatrní, předpokládáme ale, že prostředí bude nahrávat repatriaci zisků firem a že deregulace některých odvětví bude nahrávat růstu marží. P/E podle nás bude v příštím roce na úrovni 20,5. Z hlediska poměru rizika a potenciálních zisků americké akcie zůstávají atraktivní. 

JPMorgan Chase: 3 000 bodů

Dubravko Lakos-Bujas: Nižší daně by v příštím roce mohly být jedním z hlavních katalyzátorů růstu cen akcií. Předpokládáme, že reforma daní podpoří příliv peněz do akcií a přechod investorů od růstových k hodnotovým titulům. Dopady daňové reformy, které očekáváme, jsou v cenách akcií stále započítány jen částečně.

Zdroj: Business Insider